Mario Šoštarič je z izjemnim zadetkom poskrbel za izenačenje. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel
Remi po drami na rokometnem derbiju v Mariboru

Šoštarič, ki je v svoji karieri oblekel tudi mariborski dres, je imel po izteku igralnega časa na voljo le še strel z devetih metrov, ki ga je desnokrilni rokometaš Gorenja izvedel izjemno in žogo skozi blok poslal pod domačo prečko. Velenjčani bi si z morebitno zmago praktično že zagotovili tretji zaporedni naslov državnega prvaka.

Bili so na dobri poti, da si to tudi zagotovijo. Dolgo so v dvorani Tabor igrali na krilih zmage v Ligi prvakov, ko so na kolena spravili bogati PSG. Na odmor so odšli s prednostjo šestih golov, v drugem polčasu pa so povedli že za devet (20:29). V 14 minutah so nato dosegli le dva gola, Mariborčani pa 13 in povedli s 33:32.

Miha Zarabec, ki je zadel za vodstvo dve minuti pred koncem, je bil uspešen tudi v zadnjem napadu gostiteljev, toda na drugi strani je odgovor našel Šoštarič, ki je bil z devetimi goli drugi strelec tekme. 12 jih je dal Staš Skube, pri Mariboru pa sta jih po sedem vknjižila Zarabec in Gašper Hrastnik.