V dvorani Leona Štuklja je največ točk, 21, dosegel nekdanji Olimpijin igralec Sani Bečirovič, ki se je izkazal tudi s podajami in se torej po poškodbi odlično vrača med najboljše. Krka je v 25. minuti vodila že za 18 točk. Olimpija se je z delnim izidom 13:0 sicer približala, vendar do vodstva ali celo do končne zmage ni zmogla. Odločilen je bil met za dve točki: 64:34 odstotkov v korist gostiteljev.

Drugi slovenski derbi pravzaprav ni bil derbi. Geoplin Slovan se je le v prvi četrtini lahko kosal s Pivovarno Laško. Na koncu je bilo kar 48:76. Tekmo v mariborski dvorani Tabor si je ogledalo 400 gledalcev. Zadovoljni so domov odšli le trije srečneži, ki so bili izžrebani za lastnike novih prenosnih telefonov.

Precej bolj razburljiva kot oba slovenska obračuna je bila tekma v beograjski dvorani Pionir. Crvena zvezda je pred 7.000 gledalci (izgredov ni bilo) s 87:85 premagala Cibono.

V prvi četrtini je Crvena zvezda povedla že za 11 točk, Cibona pa jo je tik pred polčasom ujela in povedla s 36:35. Vse do konca je bila nato tekma zelo izenačena. Nekdanji play Beograjčanov James Penn je imel v zadnjih sekundah priložnost, da s trojko prinese Ciboni zmago, vendar ni zadel. Najboljši igralec Crvene zvezde je bil Milan Dozet z 21 točkami in 4 skoki. Njegov met za dve točki je bil 3-4, za tri 4-5, zadel pa je tudi vse tri proste mete. Pri Zagrebčanih je bil najbolj razpoložen Slaven Rimac z 20 točkami.

KRKA - UNION OLIMPIJA 94:87 (26:24, 29:22, 22:25, 17:16)
Bečirovič 21, Bader 16, Duščak in Gartner po 15; Maravič 19, Baždarić 14, Štelmahers 13.

GEOPLIN SLOVAN - PIVOVARNA LAŠKO 48:76 (14:20, 7:13, 23:25, 4:16)