Roger Federer je že sklenil nastope v 'večnem mestu'. Foto: Reuters
Jeremy Chardy
Jeremy Chardy je v letošnji sezoni prvič premagal člana najboljše deseterice ATP-lestvice. Do zdaj se je pomeril s sedmimi tovrstnimi igralci (1-6). Foto: Reuters
Andy Murray
Andy Murray je pred letom dni v Rimu prav proti Marcelu Granollersu predal dvoboj zaradi bolečin v hrbtu. Tokrat je Španca odpravil v dveh nizih. Foto: Reuters

Chardy, sicer 47. igralec sveta, je poskrbel za prvovrstno presenečenje, ko je odpravil precej izkušenejšega Švicarja. Za veliko slavje je potreboval dve uri in sedem minut, med drugim pa je moral rešiti tudi nasprotnikovo točko za zmago.

"FedEx" izsilil podaljšano igro
Prvi niz je Švicar, ki je odigral prvo tekmo, odkar mu je žena Mirka povila dvojčka, sicer gladko dobil, odlično je serviral, nasprotniku je dvakrat odvzel začetni udarec. Toda v drugem nizu se je Chardy vrnil, priigral si je tri priložnosti za brejk, izkoristil je eno in niz dobil s 6:3. V odločilnem tretjem nizu se je Federer vrnil po zaostanku s 4:2 in izsilil podaljšano igro, v kateri je imel po dvojni napaki nasprotnika tudi priložnost za zmago (6:5), a je ni izkoristil. Chardy je dobil vse točke do konca in si zagotovil prestižno zmago. Izid je poravnal z natančno odmerjenim forhendom in izkoristil prvo točko za zmago, potem ko je Federer s premočnim returnom žogo poslal v avt.

32-letni veteran bo vsaj še eno leto upal na prvi osvojeni turnir v Rimu. Do danes je igral v treh finalih, izgubil je vse. Leta 2003 je klonil pred Špancem Felixom Mantillo (7:5, 6:2 in 7:6), naslednja finala pa je izgubil proti 'kralju' rimskega peska Rafaelu Nadalu - prvič v nepozabnem dvoboju leta 2006 (6:7, 7:6, 6:4, 2:6 in 7:6), drugič pa lani, ko je bil Španec boljši s 6:1 in 6:3.

Murray v 'peščenem viharju' prek Granollersa
V osmino finala se je uvrstil tudi sedmi nosilec turnirja Andy Murray, ki je s 6:2 in 7:5 ugnal Španca Marcela Granollersa. Pred letom dni je Murray v Rimu prav proti Granollersu predal dvoboj zaradi bolečin v hrbtu. Britanec je tokrat v prvem nizu pri izidu 2:2 dobil naslednje štiri igre, kljub temu, da je že v uvodni igri drugega niza izgubil začetni udarec, pa je imel vselej vse pod nadzorom in si je z relativno lahko zmago priigral dvoboj z Avstrijcem Jürgenom Melzerjem. Tenisači so imeli v sredo sicer veliko težav z vetrovnim vremenom. "Vseskozi je razpihavalo pesek, velike porcije so končale v očeh," je priznal Murray in dodal: "Kljub težkim razmeram sem poskušal odigrati karseda dober tenis."