Borna Čorić je v Marakešu dobil svoj prvi ATP-turnir v karieri. Foto: EPA
Francesca Schiavone
Francesca Schiavone je dobila turnir v Bogoti. Foto: EPA

Ta je imel kar pet zaključnih žogic za osmo turnirsko zmago v karieri, a ni uspel streti odpora Hrvata, ki je tako prišel do krstne turnirske zmage v seriji ATP.

Mladi hrvaški igralec je zmogel neverjetne preobrate. Dvoboj je bil v uvodnem nizu do izida 5:5 izenačen, nato pa je Bavarec izkoristil svoje bogate izkušnje in najprej dobil niz ter v drugem povedel s 3:0. A Ćorić je izenačil, Kohlschreiber je v končnici povedel s 6:5, nato pa s petimi zaključnimi žogicami ni zmogel dobiti niza.

Tudi tretji niz je bolje začel Nemec in povedel s 4:2, a po več kot dveh urah in pol se je zmage na turnirju z nagradnim skladom 482 tisoč evrov veselil Hrvat. Zagrebčan je bil finalist Marakeša tudi lani, ko ga je v zadnjem dvoboju ugnal Argentinec Federico Delbonis.