Novak Đokovič je v Indian Wallsu slavil v letih 2008 in 2011. Foto: EPA

V kalifornijski puščavi je srbski teniški igralec odpravil Francoza Juliena Benneteauja s 6:1 in 6:3. V polfinalu se bo pomeril z Američanom Johnom Isnerjem, ki je bil boljši od Latvijca Ernestsa Gulbisa (7:6, 7:6). Đoković sicer ni prikazal najboljšega tenisa, toda vseeno je nadigral izkušenega Benneteauja, ki ga je na tem turnirju premagal pred osmimi leti. Za zmago v prvem nizu je ob močnem vetru potreboval manj kot pol ure, nasprotniku je dvakrat odvzel servis in serviral štiri ase. V drugem nizu je pri izidu 3:3 nato Đoković dobil naslednje tri igre za zmago po 70 minutah.

"Od začetka sem bil na igrišču zelo osredotočen. To sem si tudi želel. Nikoli ni lahko. V prvih točkah sem igral dobro, toda imel sem kar nekaj vzponov in padcev v igri. Nasprotnik je napravil kar nekaj neizsiljenih napak, zato sem mu pustil igrati in moral sem dobro servirati. Uspelo mi je vse, kar sem želel," je po dvoboju povedal Đoković, ki je v Indian Wellsu turnir osvojil že dvakrat.

V polfinalu ženske konkurence je Italijanka Pennetta presenetljivo izločila prvo nosilko, Kitajko Na Li. Drugo igralko sveta in zmagovalko odprtega prvenstva Avstralije je ugnala s 7:6, 6:3 in se bo v finalu pomerila s Poljakinjo Agnieszko Radwansko. Tretja igralka sveta in druga nosilka je ugnala Romunko Simono Halep s 6:3 in 6:4. "Mislim, da nisem igrala slabo. Raven tenisa je bila visoka, vendar sem naredila preveč dvojnih napak pri servisu," je izpostavila Lijeva. Osem od skupno devetih dvojnih napak je naredila v uvodnem nizu.

ATP, INDIAN WELLS (6.169.040 am. dolarjev, trda podlaga)