Novak Đoković je dokaj gladko opravil s Federerjem. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal je 12. zapored na pesku premagal Ferrerja. Foto: EPA

Đoković je v 25. medsebojnem dvoboju še 11. premagal Federerja, ki so ga pokopale neizsiljene napake, saj jih je napravil kar 42, medtem ko "Nole" več kot polovico manj (20). Đoković je v uvodnem nizu Švicarju odvzel servis v 3. in 7. igri za visoko vodstvo s 5:2.

24-letnemu Beograjčanu je brejk uspel še v 7. igri drugega niza, a je Federer z edinim odvzemom servisa vrnil udarec in izenačil na 5:5. Tako je odločala podaljšana igra, v kateri se je skupne zmage po uri in 39 minut veselil Đoković. Končno razmerje točk je bilo 71:60.

Đoković bo moral za obrambo rimskega naslova premagati Nadala, ki je bil s 7:6 in 6:0 boljši od rojaka Davida Ferrera. Nadal je v prvem nizu izgubljal z 1:3.

Sereno ustavila poškodba hrbta
V ženskem finalu bosta igrali Rusinja Marija Šarapova in Kitajka Na Li. Slednji je Američanka Serena Williams dvoboj predala zaradi poškodbe hrbta.