Roger Federer je navdušil številne navijače v O2 Areni. Foto: EPA
Novak Đoković
Novak Đoković tudi na zaključnem turnirju v Londonu nadaljuje odlične predstave. Foto: Reuters
Đoković ekspresno odpravil Nišikorija

Prvi igralec sveta si je že v drugi igri prvega niza priigral tri priložnosti za brejk, izkoristil je tretjo, brejk mu je uspel tudi v šesti igri, prvi niz je zaključil s 6:1. V drugem nizu je Beograjčan nadaljeval sijajno igro, nasprotniku je začetni udarec odvzel trikrat, tretjič je bilo že dovolj za zmago.

Đoković je serviral šest asov, zelo uspešen je bil na prvi servis (23/28), izkoristil je štiri od devetih priložnosti za brejk. Zadel je 17 winnerjev (Nišikori 11), storil je tudi osem nevsiljenih napak manj od nasprotnika (14:22).
Federer slabo začel in sijajno nadaljeval
V večernem dvoboju je Federer po uri in desetih minutah zanesljivo ugnal Berdycha. Čeh je začel sijajno, dobil je osem izmed uvodnih devetih točk za vodstvo z 2:0. 34-letni Švicar se je nato hitro zbral in v tretji igri prišel do brejka. Izenačil je na 2:2. V deveti igri je Berdych brez dobljene točke še enkrat oddal začetni udarec in Federer je zanesljivo zaključil uvodni niz.
V drugem nizu je Berdych začel zelo slabo, delal je številne neizsiljene napake in Federer je hitro povedel s 4:0, prednost pa zadržal do konca obračuna.

Igralci so razdeljeni v dve skupini, le po najboljša dva iz vsake pa napredujeta v polfinale.