Roger Federer je dobro odprl letošnje tekmovanje v Roland Garrosu. Foto: Reuters
Venus Williams
Venus Williams se je predstavila v novem dresu, ki ga je sama oblikovala. Foto: Reuters

Četrtopostavljeni Švicar, ki lovi svoj drugi naslov v Roland Garrosu in že 18. grand slam v karieri, je v 84 minutah igre pokazal nekaj dobrega napadalnega tenisa. Tudi pred očmi svoje žene Mirke in hčerk dvojčic. Nekaj hitrih točk je osvojil na račun natančnih udarcev, v drugem krogu ga čaka boljši iz dvoboja med Gastaom Eliasom in Diegom Schwartzmanom.

Federer: Nadal, Đoković, nato vsi drugi
Federer je zadnji naslov za grand slam osvojil v Wimbledonu pred dvema letoma. "Nič drugače ni kot prejšnja leta, Nadal je ponovno tam, kjer si je želel biti. Odigral je tiste dvoboje, ki jih mora odigrati. Ne vem, kdo o tem govori, ampak Nadal je glavni favorit, nato Đoković, nato pa so drugi. Vse je zelo jasno," je o napovedih pred letošnjim turnirjem razmišljal Federer.

Tudi Raonić in Radwanska brez težav
Na prvi dan sta se precej zlahka v nadaljevanje tekmovanja prebila tudi Milos Raonić, ki je Avstralca Nicka Kyrgiosa odpravil s 6:3, 7:6 in 6:3, ter Agnieszka Radwanska. Tretjepostavljena Poljakinja je Šuai Žang premagala z 6:3 in 6:0.

Nosilci niso izgubili niza
Poleg Federerja in Raonića so se od višjepostavljenih igralcev v nadaljevanje prebili še Čeh Tomaš Berdych (6. nosilec), Američan John Isner (10.) in domačin Jo-Wilfried Tsonga (13.). Noben od njih ni izgubil niti niza.

Sestri Williams nista izgubili niza, toda ...
je pri 33 letih dokazala, da še ni za v staro šaro, in prepričljivo odbila napade 17-letne Belinde Bencic ter na koncu slavila zmago s 6:4 in 6:1. Precej drugače, kot kaže končni izid (6:2, 6:1), pa se je razpletal dvoboj glavne favoritke Serene Williams proti domači ljubljenki Alize Lim. Prvopostavljena Američanka je namreč "blestela" s številnimi neizsiljenimi napakami, od 27 točk Limove v prvem nizu jih je bilo kar 23 osvojenih na račun napak nasprotnice. Serena je v drugem nizu zapravila štiri zaključne žoge, preden je Limova žogico s premočnim udarcem poslala iz igrišča.

Slovenija ima letos v Parizu dve predstavnici. Polona Hercog se bo v prvem krogu srečala s Slovakinjo Jano Čepelovo, Katarina Srebotnik pa bo nastopala le v parih.