Rafael Nadal se na zaključnem turnirju v Londonu ni uvrstil v finale, španski navijači pa upajo, da je za finale Davisovega pokala še ohranil dovolj energije. Foto: Reuters

Žreb je določil, da bosta na igrišče najprej stopila Rafael Nadal in Juan Monaco. Drugi posamični petkov dvoboj bosta odigrala David Ferrer in Juan Martin del Potro. David Nalbandian bo igral na sobotnih dvojicah skupaj z Eduardom Schwankom proti Felicianu Lopezu in Fernandu Verdascu. V nedeljo bodo še povratni posamični dvoboji.

Španci so za finalni obračun na olimpijskem stadionu v Sevilli pričakovano izbrali peščeno podlago.

Španija je Davisov pokal nazadnje osvojila leta 2008, ko je premagala prav Argentino. Največ zmag v Davisovem pokalu imajo še vedno teniški igralci ZDA (32 naslovov), sledijo jim Avstralci z 28 lovorikami in Francozi ter Britanci s po devetimi.