Novak Đoković je tudi na pesku prikazal dobro formo, kar je odličen obet pred Rolandom Garrosom, edinim grand slamom, ki mu še manjka v karieri. Foto: EPA
Novak Đoković
Đoković je po letu 2013 drugič dvignil monaško lovoriko. S tem je osvojil 52. turnir v karieri (23. masters). Foto: Reuters
Đoković je v 21. medsebojnem dvoboju 19. ugnal Berdycha. Foto: Reuters
Đoković dobil turnir v Monte Carlu

Berdych je bolje začel obračun v kneževini in nasprotniku takoj odvzel servis, nato pa povedel z 2:0. Đoković je kmalu vrnil udarec, saj mu je uspel brejk za 3:3.

Srbski tenisač je "vajo" ponovil še v osmi igri za 5:3. In ko je že kazalo, da je le vprašanje časa, kdaj bo "Nole" odločil niz v svojo korist, je Berdych po drugem brejku izenačil na 5:5. Srb se je na koncu vendarle veselil zmage, potem ko mu je uspel še tretji brejk za 7:5.

Dež prekinil dvoboj
Dvoboj je bil v drugem nizu pri izidu 3:2 za Đokovića prekinjen zaradi dežja. Prekinitev je trajala več kot uro. Po njej je Berdychu uspel brejk za 4:3. Čeh je nato prednost obdržal za zmago v drugem nizu s 6:4.

Dva brejka Đokovića za 4:0
Đoković je vse upe Berdycha razblinil v začetku zadnjega niza, ko je z dvema brejkoma povedel s 4:0. Čeh je sicer z brejkom znižal (4:1) in imel nato pri 4:2 celo žogico za še enega, a se je Srb izvlekel za 5:2. Malo kasneje je Đoković na svoj servis po 2 urah in 42 minutah potrdil (6:3) skupno zmago, že 17. zapored v sezoni. Končno razmerje točk je bilo 106:104.