Pred tremi tedni v Rimu je Andy Murray namučil Rafaela Nadala (Nadala je premagal z 1:6, 6:3 in 7:5), tokrat pa ni imel možnosti za zmago. Foto: Reuters
Novak Đoković
Novak Đoković je v tretjem nizu igral slabo in celo zlomil lopar, česar pri njem ne vidimo ravno pogosto. Foto: EPA
Srb se je kljub težavam le prebil v drugi finale Roland Garrosa. V nedeljo ob 15.00 bo lovil edini grand slam, ki mu še manjka v bogati zbirki. Foto: EPA
Ernests Gulbis
Ernests Gulbis se je v svoj prvi polfinale na največjih turnirjih prebil po zmagah nad Rogerjem Federerjem in Tomašem Berdychom, proti Novaku Đokoviću pa ni imel pravih možnosti. Foto: Reuters

Novak Đoković je v polfinalu Ernestsa Gulbisa premagal s 6:3, 6:3, 3:6 in 6:3. Prvi niz je bil odločen v peti igri, ko je "Nole" izkoristil četrto žogico za odvzem servisa. V drugem nizu je drugi igralec sveta nasprotnika "ubijal" z odličnim vračanjem servisa, odločitev pa je padla v predzadnji igri, ko je Đoković povedel s 5:3. V tretjem nizu je Đoković drugič na letošnjem Roland Garrosu izgubil niz, potem ko je bil v sedmi igri, v kateri je bil spet izenačen, Gulbis uspešnejši in v naslednji igri prvič vzel servis Srbu.

Nekaj kritičnih minut ni bilo usodnih
Đoković je v zadnjem nizu po brejku povedel z 2:0, toda tekmec mu je že v naslednji igri vzel servis, kar je srbskega igralca tako razjezilo, da je zlomil lopar. V nadaljevanju se je zbral, si v osmi igri spet priigral prednost, v naslednji pa na svoj servis povedel s 40:0 in izkoristil prvo zaključno žogo.

Murray brez možnosti
V drugem polfinalu je Rafael Nadal s 6:3, 6:2 in 6:1 premagal Andyja Murrayja. Nadal, ki je na poti do finala oddal le en niz, je nenehno narekoval ritem in ni popuščal. Murrayju je že takoj vzel servis in prednost držal do konca niza, ki se je končal po 34 minutah. V naslednjih dveh nizih je bila Nadalova igra še prepričljivejša, odlično je serviral in ne nazadnje osvojil skoraj dvakrat več točk kot nasprotnik (83:43), ki si ni uspel priigrati priložnosti za brejk. Nadalov izkoristek priložnosti za brejk je bil brezhiben: 6/6. "Mislim, da sem danes odigral enega svojih najboljših dvobojev na Roland Garrosu."

Đoković videti precej šibak
Španec je favorit tudi v finalu. Toda Đoković bo izjemno motiviran, saj Nadala na pariškem pesku še ni premagal in turnirja kot edinega od velikih štirih tudi še ni osvojil. Vprašanje pa je, kaj je z njegovim zdravjem. Na novinarski konferenci po polfinalu je bil videti precej šibak. Zdelala ga je vročina, saj je bilo v Parizu najbolj vroče do zdaj (na letošnjem turnirju), 28 stopinj Celzija.

Ubogal Beckerjev nasvet
"Vesel sem, da sem zmagal v štirih nizih, kajti Bog ve, kako bi se sicer razpletlo," je komentiral Đoković. Ko je bil najbolj nervozen, mu je trener Boris Becker nakazal, naj si da okrog vratu brisačo z ledom. Đoković ga je ubogal in se vrnil močnejši.