Tenis
(3)
Roberta Vinci
Na jugu Italije imajo domačini v igri za zmago še vedno tako Saro Errani kot Roberto Vinci. Foto: EPA

Hercogova tik pred polnočjo ni izkoristila svojih priložnosti

V osmini finala nosilke opravile svoje delo
11. julij 2013 ob 23:50
Palermo - MMC RTV SLO

Polona Hercog je nastope na teniškem turnirju v Palermu končala v osmini finala. V dveh nizih (6:2, 7:6) jo je premagala druga nosilka Roberta Vinci.

Dvoboj je trajal uro in 50 minut in se je končal šele nekaj minut pred polnočjo. Hercogova je imela slabši prvi servis, naredila pa je tudi tri dvojne napake. V prvem nizu je 30-letna italijanska igralka, ki je osvojila že osem WTA-turnirjev, povedla s 3:0 in niz zanesljivo dobila s 6:2. Izkoristila je dve od treh priložnosti za odvzem servisa, Hercogova pa nobene od dveh.

Najboljši slovenski igralki je v drugem nizu uspel brejk za vodstvo 4:3, vendar je bilo že po naslednji igri spet izenačeno. Hercogova si je pripravila še eno lepo izhodišče, saj je povedla s 6:5 in servirala za izenačenje na 1:1. Toda druga nosilka je izsilila podaljšano igro, v kateri je od prvih šestih točk dobila pet in podaljšano igro dobila s 7:3.