Blaž Kavčič je za zmagoslavje na domačem challengerju dobil 80 novih ATP-točk. Foto: Aleš Fevžer
Blaž Kavčič
Izgubljena podaljšana igra ga ni zmedla in v odločilnem nizu je povedel s 5:0. Foto: Aleš Fevžer

Deževni oblaki so se umaknili in ob 18.45 se je finale začel. Prvi nosilec je uvodni niz, ki je trajal 47 minut, dobil s 7:5. Izkoristil je eno od dveh priložnosti za brejk in naredil dvakrat manj nevsiljenih napak (8:17). Müller je pričakovano prevladoval le na mreži.

Prvi Kavčičev izgubljeni niz v Portorožu
V drugem nizu (6:7) je Kavčič 31-letnemu Müllerju vzel servis v sedmi igri, potem ko je Luksemburžan naredil dvojno napako. V deseti igri je Kavčič serviral za zmago, toda prve tri točke je dobil tekmec in izenačil. Niz je odločila podaljšana igra. Prvi je začetni udarec izgubil Kavčič, kar je bilo usodno, saj je Müller povedel s 4:3 in dobil naslednji točki na svoj servis.

Dvoboj končal z dobrim servisom
V odločilnem nizu (6:1) je borbeni Blaž Kavčič prestavil v višjo prestavo in ekspresno povedel s 5:0. Pri vodstvu 4:0 je dobil 14. točko zapored in navduševal s privlačnimi potezami. Müller se ni več pobral, se je pa izognil kravati. V zadnji igri si je Kavčič na svoj servis priigral tri zaključne žoge, toda Müller je izenačil na 40:40. Sledil je odličen forhend Slovenca in za piko na i winner. Na stadionu, ki se je zaradi finala SP-ja v nogometu v zadnjem nizu vidno izpraznil, je zadonela Avsenikova Golica ...

80 točk za lestvico ATP
Hvala pokroviteljem, organizatorjem in sodnikom, vsi se tukaj dobro počutimo in se radi vračamo. Hvala ekipi, ki je bila ves teden ob meni, je povedal zmagovalec, ki je prejel 6.150 evrov in 80 točk za lestvico ATP, s čimer bo v ponedeljek pod 80. mestom na sveži lestvici ATP. Po dveh letih bo spet najvišje uvrščeni Slovenec.
Poraz Klepačeve v finalu
Andreja Klepač
je v paru z Mario Tereso Torro-Flor izgubila v finalu dvojic na turnirju WTA v avstrijskem Bad Gasteinu. Za slovensko-špansko navezo sta bili usodni Čehinji Karolina in Kristyna Pliskova, ki sta zmagali s 4:6, 6:3 in 10:6.