Roger Federer bo že 11. v zadnjih 12 letih igral v polfinalu zaključnega turnirja. Manjkal je le leta 2008. Foto: EPA
Juan Martin Del Potro
Juan Martin Del Potro je moral drugič v treh tednih priznati premoč Federerju. Foto: EPA
Novak Đoković
Novak Đoković je zmagal 20-ič zapored. Foto: EPA
Nadal najboljši igralec leta 2013

Del Potro je že v uvodni igri odvzel servis nasprotniku, nato pa "vajo" ponovil v peti za vodstvo s 4:1. Kazalo je že, da bo Argentinec gladko dobil prvi niz, a se je Švicar vrnil z brejkom v osmi igri.

Del Potro ubranil brejk prednosti
Federer je imel nato v deseti še dve priložnosti za izenačenje na 5:5, a ju ni izkoristil, tako da je Argentinec na svoj servis odločil niz v svojo korist po 41 minutah igre.

Podaljšana igra Federerju
V drugem nizu sta si nasprotnika izmenjala po en brejk. Del Potru je uspel v tretji, Federerju pa v šesti, tako da je odločala podaljšana igra, v kateri je več pokazal Švicar, ki je z dvema minibrejkoma slavil s 7:2.

Švicar se je vrnil po 0:3
V tretjem nizu je Del Potro ušel na 3:0, a se je Federer vrnil z odvzemom servisa v peti igri. Švicarju je nato odločilni brejk uspel v enajsti igri, ko je povedel s 6:5. Malo pozneje je po skupaj dveh urah in 26 minutah z desetim asom potrdil skupno zmago.

"Trdo sem se boril, na trenutke sem imel tudi mogoče malo sreče. Kakorkoli, uspelo mi je, zdaj pa me brez dneva počitka čaka Nadal. Skušal mu bom malo otežiti življenje," je dejal Federer.

Đoković oddal niz Gasquetu
Drugi polfinalni par je bil znan že prej: Srb Novak Đoković se bo pomeril s Švicarjem Stanislasom Wawrinko. Đoković je zvečer odigral še srečanje z Richardom Gasquetem, ki pa ni odločalo o ničemer. Kljub temu "Nole" ni Francozu nič podaril, saj ga je po dveh urah in devetih minutah ugnal s 7:6, 4:6 in 6:3.