Angelique Kerber je januarja zmagala v Melbournu, v Wimbledonu in na olimpijskih igrah pa je izgubila v finalu. Foto: EPA
Andy Murray in Miloš Raonić
Andy Murray je Miloša Raonića premagal v finalu turnirja v Queensu in tudi v finalu Wimbledona. Foto: Reuters

28-letna Kerberjeva, ki je prejšnji teden na olimpijskem turnirju v Riu de Janeiru osvojila srebrno medaljo, bo v finalu igrala s Čehinjo Karolino Pliškovo, ki je ugnala Španko Garbine Muguruzo s 6:1 in 6:3.

Kerberjeva bo prehitela Američanko Sereno Williams, če bo na tem turnirju zmagala v finalu. Williamsova se je nastopu v Cincinnatiju odpovedala zaradi poškodbe. Američanka se želi pripraviti na OP ZDA, ki se začenja 29. avgusta.
Murray nadaljuje serijo zmag

Odlične igre nadaljuje olimpijski prvak Andy Murray. V ponovitvi finala letošnjega Wimbledona je izločil Miloša Raonića s 6:3 in 6:3. 29-letni Škot je podaljšal serijo zmag na 22, kar je najdaljši niz v bogati karieri. Poraza ne pozna vse od finala Roland Garrosa. Kanadčan je že v uvodni igri izgubil servis in Murray je hitro prevzel pobudo. Raonić, ki je serviral osem asov, ni izkoristil nobene izmed treh priložnosti za brejk.

V finalu bo igral še Marin Čilić, ki je po maratonu ugnal Grigora Dimitrova s 4:6, 6:3 in 7:5.