Rafael Nadal je Indian Wells dobil v letih 2007, 2009 in 2013. Foto: EPA
Serena Williams
Serena Williams igra v Indian Wellsu šele drugič po 13-letnem bojkotu. Foto: Reuters

Španec je imel v podaljšani igri uvodnega niza že priložnost za zmago, a je žogica po njegovem forehandu poletela z igrišča. Nemec je podaljšano igro dobil z 10:8. Drugi niz je bil povsem enostranski, saj je Nadal tekmecu zavezal kravato (razmerje v točkah je bilo 25:9).

Zverev: Zgrešil sem najlažji udarec večera
V zadnjem nizu sta Zverevu uspela dva brejka, pri 5:4 je serviral za zmago. Imel je že priložnost za uspeh kariere, a je žoga pristala v mreži. "Mislim, da sem zgrešil najlažji udarec, ki sem ga imel na celem dvoboju," se je po tekmi vznemirjal 18-letnik.

Nadal lovi stoti finale
Nato je trenutek povsem prešel na stran Nadala, ki je od zadnjih 16 točk izgubil le eno. "To je bila res odlična tekma, res sem vesel zmage. Zadovoljen sem predvsem, ker sem bil pri stvari do zadnje točke in sem se izvlekel iz težkega položaja," pa je po tekmi razmišljal Nadal, ki lovi svojo stoto uvrstitev v finale na turnirjih serije ATP.

Goffin ugnal Wawrinko
Za presenečenje turnirja je poskrbel David Goffin, ki je izločil tretjega nosilca Stana Wawrinko s 6:3, 5:7 in 7:6, podaljšana igra se je končala na pet.