Rafael Nadal je pred tremi leti zmagal na US Opnu, leta 2011 pa ga je v finalu premagal Novak Đoković. Foto: EPA

Pred odprtim prvenstvom ZDA v New Yorku, ki se začenja 26. avgusta, bo "Rafa" zaigral še na turnirju v Cincinnatiju. "Rafa trenutno vadi v fitnesu, na igrišču pa za zdaj še ne. Premor je zanj zelo pomemben," je povedal Nadalov stric in trener Toni.

27-letni Nadal je junija v velikem slogu še osmič zmagal na Roland Garrosu, v Wimbledonu pa je presenetljivo izpadel že v prvem krogu. Zanj je bil usoden 135. igralec sveta, Belgijec Steve Darcis.

Braniti mu ne bo treba nobene točke
Po izpadu so se znova pojavile govorice o poškodovanem kolenu in obvezni rehabilitaciji. Trava za njegova kolena res ni primerna podlaga, zato pa se toliko bolj veseli ameriške turneje na trdi podlagi.

Lani je "Rafa" prav tako šokantno izpadel v Wimbledonu že v 2. krogu, ugnal ga je Čeh Lukaš Rosol. Zaradi bolečin v kolenu ni igral vse od konca junija do februarja letos. V drugi polovici letošnje sezone tako ne bo branil nobene točke ATP, zato se bo kmalu prebil na 3. mesto lestvice ATP.