Polona Hercog je trenutno za Dalilo Jakupović in Tamaro Zidanšek tretja Slovenka na lestvici WTA. Foto: Reuters

V drugem krogu jo čaka Zarina Dijas
24. maj 2017 ob 12:34,
zadnji poseg: 24. maj 2017 ob 20:00
Pariz - MMC RTV SLO

Polona Hercog se je uspešno vrnila na teniška igrišča in v prvem krogu kvalifikacij za Roland Garros premagala domačinko Harmony Tan s 3:6, 6:4 in 6:4.

26-letna Mariborčanka je na turnirju nazadnje nastopila avgusta lani, potem pa je bila prisiljena počivati zaradi poškodb in odstranitve slepega črevesa. V tem času je zdrsnila na 198. mesto na lestvici WTA.

Hercogova je 19-letno Tanovo, ki je na lestvici WTA na 372. mestu, premagala po dveh urah in 26 minutah. V drugem krogu kvalifikacij jo čaka Kazahstanka Zarina Dijas. Hercogova je edina Slovenka, ki ima še možnosti, da zaigra na glavnem turnirju. V prvem krogu kvalifikacij sta izpadli Dalila Jakupović in Tamara Zidanšek.

Kavčič v prvem nizu zapravil pet zaključnih žog
Blaž Kavčič je kvalifikacije končal v drugem krogu. Ustavil ga je Francoz Maxime Hamou, ki je zmagal s 7:6 (7) in 7:5. V prvem nizu je Kavčič zapravil štiri zaključne žoge v deseti in 12. igri. V podaljšani igri je Hamou povedel s 6:4, nato je Kavčič nanizal tri točke, a ni unovčil niti pete zaključne žoge pri vodstvu s 7:6. Francoz, ki je na lestvici ATP na 282. mestu, je dobil "tie-break" z 9:7.

V drugem nizu je Hamou povedel s 3:0, nato je Kavčič uspel izenačiti na 3:3. V 12. igri je najboljši slovenski igralec brez dobljene točke izgubil začetni udarec in Francoz se je veselil po dveh urah in petih minutah.