Katarina Srebotnik in Kveta Peschke se veselita nove zmage v letošnji sijajni sezoni. Foto: EPA
Petra Kvitova
Petra Kvitova bi z zmago v finalu postala druga igralka sveta. Leto 2011 je začela na 34. mestu lestvice WTA. Foto: EPA
Viktorija Azarenka
Viktorija Azarenka je oddala le pet iger. Foto: Reuters

21.letna Čehinja, ki je letos v velikem slogu slavila v Wimbledonu, je dobila vse štiri dvoboje v drorani Sinan Erdem in bi se z zmago v finalu zavihtela na drugo mesto lestvice WTA. Na prvem bo sezono končala Carlone Wozniacki, ki pa je Carigrad zapustila že v četrtek.

Kvitova je prišla do brejka že v uvodni igri, a je Avstralka najprej izenačila na 4:4, potem pa v 12. igri celo osvojila niz. Zmagovalka US Opna je zapravila priložnost za vodstvo z 2:0 v drugem nizu, nato pa se je prebudila Kvitova, ki je z brejkoma v tretji in deveti igri izsilila odločilni niz. Stosurjeva je nato popustila, Kvitova je hitro povedla s 5:0 in dvoboj je bil odločen.

V finalu proti navezi Huber/Raymond
Velenjčanka je s češko partnerico v polfinalu ugnala tretjepostavljeno ameriško-kazahstansko kombinacijo Vania King/Jaroslava Švedova s 6:3 in 6:4. Prvi nosilki se bosta v nedeljskem finalu pomerili s drugima nosilkama Liezel Huber/Lisa Raymond.

Slovensko-češka kombinacija je na 20 letošnjih turnirjih zbrala 53 zmag in le 13 porazov. Osvojila je šest turnirjev, najbolj prestižna lovorika pa je seveda wimbledonska.