Dominic Thiem prvič nastopa na sklepnem turnirju najboljše osmerice, po začetnem porazu proti Novaku Đokoviću pa je v drugem krogu premagal Gaela Monfillsa. Foto: Reuters

Thiem je izkoristil vse tri priložnosti za brejk in zmagal s 6:3, 1:6 in 6:4. Avstrijec, že 12 let navijač londonskega nogometnega kluba Chelsea, kot je gledalcem v O2 Areni povedal po dvoboju, ima tako v skupini Ivan Lendl še možnosti za preboj v polfinale. Tudi Monfills je trikrat tekmecu odvzel servis, vendar ob kar osmih priložnostih.

Novak Đoković, ki bi lahko v ponedeljek spet postal številka ena moškega tenisa, je na večernem obračunu s 7:6 in 7:6 premagal Miloša Raonića. Prvo podaljšano igro je po dvojni napaki Kanadčana, ki je serviral za zmago v prvem nizu, dobil z 8:6. Srb je v drugem nizu vodil s 4:2, a je njegov tekmec izsilil še en "tie-break". Zgrešeni forehand je Raonicu preprečil podaljšanje dvoboja v odločilni tretji niz, Đoković je v drugem "podaljšku" slavil s 7:5.