Grega Žemlja na turnirju nastopa s povabilom organizatorja. Foto: EPA
Fernando Verdasco
V 2. krogu se bo Žemlja pomeril s Fernandom Verdascom, ki je s 7:6 (3), 6:4 in 7:5 odpravil Tajvanca Jimmyja Wanga. Foto: Reuters
Blaž Kavčič
Blaž Kavčič je tretjič igral v glavnem delu Wimbledona. Za zdaj je še brez zmage. Foto: Reuters

Žemlja je bil boljši v vseh elementih igre (z izjemo po številu serviranih asov), uvodni niz je dobil s 6:4. Odločitev je padla v deveti igri, ko je Slovencu uspelo izkoristiti edino priložnost za odvzem servisa.

V nobeni drugi igri v 27 minut dolgem nizu sicer ni osvojil več kot ene točke. V drugem nizu je Goodall prikazal precej boljšo igro, izkoriščal je nevsiljene napake Žemlje in izid v nizih izenačil na 1:1 (3:6),

Usodni dvojni napaki v podaljšani igri
V tretji igri tretjega niza sta se Goodallu ponudili dve priložnosti za odvzem servisa, ki ju je Žemlja ubranil. Anglež si je z odličnim returnom pripravil še tretjo in jo izkoristil po nevsiljeni napaki Jeseničana. Veselje angleških teniških navdušencev ni trajalo dolgo, saj so se Žemlji ponudile štiri priložnosti za re-break, izkoristil je četrto in izid izenačil na 2:2. Drugi niz se je prevesil v podaljšano igro, kjer je bil Žemlja precej bolj zbran od nasprotnika, ki je ob nepravem trenutku storil dve dvojni napaki in tie-break izgubil s 7:3.

Trije zaporedni asi za napredovanje
Jeseničan je izkoristil Goodallov padec v igri, hitro mu je odvzel začetni udarec in prednost obdržal do konca. V zadnji igri je serviral tri ase zapored in le še potrdil svoje mesto v 2. krogu. Žemlja je odlično igral na mreži, zbral je 50 winnerjev (Goodall 38), storil je tudi deset nevsiljenih napak manj od svojega nasprotnika (14:24). Razmerje v dobljenih točkah je bilo 126:115. Dvoboj je trajal dve uri in 22 minut.

Kavčič brez možnosti proti Nemcu
Precej manj uspešen je bil Blaž Kavčič, ki je v 1. krogu na igrišču št. 11 izpadel proti specialistu v igrah dvojic Nemcu Philippu Petzschnerju (6:4, 6:4 in 6:2), ki je igral odlično na mreži, serviral pa je tudi 14 asov (Kavčič 8). Razmerje v dobljenih točkah je bilo 96:70.