Rafael Nadal nadaljuje izjemne predstave v Monte Carlu. Foto: EPA

Nadal je s 6:3 in 7:6 (3) ugnal Jo-Wilfrieda Tsongaja. V vetrovnem vremenu je Španec v četrti igri prvega niza rešil štiri priložnosti Francoza za brejk. Takrat je prevzel pobudo in po številnih neizsiljenih napakah nasprotnika dobil prvi niz s 6:3. V drugem je povedel že s 5:1, a se je nepopustljivi Tsonga z napadi na mreži vrnil v igro. V osmi igri drugega niza je šesti nosilec turnirja rešil kar tri žogice za zmago Nadala. Četrto priložnost za zmago v dvoboju je Špancu ubranil pri izidu 5:6.

Dvoboj je trajal uro in 36 minut. 26-letni Nadal v Monte Carlu, kjer je prvič zmagal leta 2005, lovi že deveti naslov zapored. Izjemno Nadalovo serijo v kneževini bo poskušal prekiniti prvi igralec sveta. Đoković je prav ob koncu turnirja prišel v odlično formo in v polfinalu s 6:2 in 6:1 nadigral Fabia Fogninija. Dvoboj proti Italijanu je dobil po 52 minutah. 25-letni Srb bo v finalu lovil tretji letošnji turnir.

''Nole'' in Nadal sta se v finalu Monte Carla pomerila že v letih 2009 in 2012. Lani je proti Srbu branilec naslova oddal vsega štiri igre. To bo njun 34. dvoboj, trenutno pa Nadal vodi z 19:14. Trenutno peti igralec sveta je dobil tudi zadnji medsebojni obračun, ko je lani slavil v finalu Roland Garrosa.

MEDNARODNI TURNIR ATP-SERIJE 1.000, MONTE CARLO (2.646.495 evrov, pesek)