Andreas Seppi se je na svojem 40. turnirju za grand slam šele tretjič uvrstil v osmino finala. Foto: Reuters
Roger Federer
Roger Federer v Melbournu tako zgodaj ni izgubil vse od leta 2001, ko je šele drugič zaigral na uvodnem grand slamu sezone. Tudi takrat je izpadel v 3. krogu. Foto: Reuters
Seppi presenetljivo izločil Federerja

Italijan je že od prve minute napovedal, da ga zanima samo zmaga. Z agresivno igro je prisilil Federerja v številne napake, tako je dobil uvodna niza s 6:4 in 7:6. Švicar se je nato rešil z osvojitvijo tretjega niza s 6:4.

Seppi dobil zadnje tri točke
V četrtem nizu sta oba zadržala svoj servis, tako je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. Federer je v njej že povedel s 5:4 in imel servisa, s katerim bi lahko izsilil peti niz, a je naredil dve napaki, po katerih se je Seppi veselil zmage življenja.

V 11. obračunu prva zmaga za Seppija
"Skušal sem samo uživati. Nimam namreč velikokrat priložnosti igrati na osrednjem igrišču," je bil po dvoboju zadovoljen Seppi. "Želel sem igrati čim bolje, na drugi strani je bil Roger Federer, kar je najboljša mogoča motivacija. Osredotočil sem se na svoj servis," je še dodal Italijan, ki je v 11. obračunu sploh prvič premagal Federerja.

Imel je slab občutek pred tekmo
"Že včeraj in danes na jutranjem treningu sem imel slab občutek pred tem dvobojem. Očitno sem dobival napačne točke. Konec ni bil lep. Nisem igral najboljšega tenisa, seveda tudi zaradi dobre igre Andreasa," je povedal Federer, ki je izpadel v 3. krogu Melbourna prvič po 14 letih.

Nadal in Murray slavila v treh nizih
Veliko boljšo formo pa je prikazal Rafael Nadal, ki se je v drugem krogu mučil pet nizov, tokrat pa je izločil Dudija Selo s 6:1, 6:0 in 7:5. Tri nize je za preboj med najboljših 16 potreboval tudi Andy Murray, ki je brez težav premagal Joaa Souso s 6:1, 6:1 in 7:5.

V dvojicah uspeh za Andrejo Klepač
Andreja Klepač
se je skupaj s Poljakinjo Klaudio Jans Ignacik uvrstila v 3. krog dvojic. Tokrat sta izločili šestopostavljeno špansko navezo Garbine Muguruza/Carla Suarez Navarro s 7:6 (6) in 6:4.