Fernando Verdasco je po zaključni točki poljubil modri pesek v Madridu. Foto: EPA
Fernando Verdasco
Verdasco je bil že v polfinalu OP-ja Avstralije v Melbournu leta 2009 blizu zmage nad Nadalom, tokrat pa mu je le uspelo. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal se nikakor ni znašel na modrem pesku. Foto: EPA
Richard Gasquet in Roger Federer
Richard Gasquet ni imel nobene možnosti proti razigranemu Federerju. Foto: EPA

V uvodnem nizu je Verdasco prišel do brejka že v drugi igri, a je Nadal takoj znižal, v šesti igri pa je oddal začetni udarec, kar je odločilo niz. V drugem nizu se je kralj peska zbral. V tretji in deveti igri je odvzel servis Verdascu.

Izjemen preobrat v tretjem nizu
V odločilnem nizu je vse kazalo na gladko zmago Nadala, ki je povedel s 5:2 in dvakrat serviral za zmago. Verdasco je v odločilnih trenutkih zaigral sanjsko in je prevladoval z osnovne črte. Nanizal je pet iger zapored in se po treh urah in 10 minutah veselil ene izmed največjih zmag v karieri, prvih 13 dvobojev z Nadalom je izgubil.
Razmerje v osvojenih točkah je bilo 94:90 za Verdasca, ki je izkoristil sedem izmed desetih brejk priložnosti. Serviral je pet asov, vendar naredil tudi devet dvojnih napak.
"Zaslužil sem si ta poraz. Ko sem vodil s 5:2, nisem vedel, kako bi zaključil obračun. Igral je bolje v odločilnih trenutkih in zaslužil si je zmago," je dvoboj ocenil Nadal in nadaljeval v bolj ostrem tonu: "Hitro gibanje je zame najbolj pomembno na pesku. Na tem igrišču je to nemogoče, žoge ne morem zadeti normalno. Skušal sem se pripraviti na ta turnir, a vse skupaj ni bilo dovolj. Nisem se uspel prilagoditi na te razmere. Če ne bo prišlo do sprememb, mi je zelo žal, a naslednje leto bom imel en turnir manj na koledarju."
Federer v četrtfinalu s Ferrerjem
Precej lažje delo je imel Roger Federer, ki je s 6:3 in 6:2 odpravil Richarda Gasqueta. Dvoboj je trajal le 58 minut. Švicar niti enkrat ni izgubil servisa, izkoristil je tri izmed šestih brejk priložnosti. Serviral je deset asov in ni naredil niti ene dvojne napake. Končno razmerje točk je bilo 57:40. Federer se bo v petkovem četrtfinalu pomeril z Davidom Ferrerjem, ki je po dveh urah in 53 minutah strl odpor Nicolasa Almagra s 7:6, 3:6 in 7:6. Podaljšano igro odločilnega niza je Ferrer dobil z 10:8.
"Tipsi" bo izzval "Noleta"
Novak Đoković
je s 7:6 in 6:4 ugnal Stanislasa Wawrinko. Prvi igralec sveta se bo v četrtfinalu pomeril z rojakom Jankom Tipsarevićem.