Serena Williams je v Miamiju slavila v letih 2002, 2003, 2004, 2007, 2008 in 2013. Foto: EPA
Serena Williams
Williamsova je osvojila svoj 48. turnir v karieri. Foto: EPA
Marija Šarapova
Šarapova je pred finalom dobila zadnjih 11 dvobojev in 22 nizov zapored. Foto: EPA

Šarapova je na drugi strani izgubila še v petem finalu v Miamiju. Leta 2005 jo je ugnala Kim Clijsters, leto zatem Svetlana Kuznecova, predlani Viktorija Azarenka in lani Agnieszka Radwanska.
Williamsova je Rusinjo, zmagovalko Indian Wellsa pred dvema tednoma, ugnala že 11-ič zapored in poraza proti njej ne pozna že vse od leta 2004. Dvoboj med prvo in drugo igralko sveta je trajal dve uri in osem minut. Američanka je izkoristila vseh sedem priložnosti za odvzem servisa, medtem ko je imela Šarapova izkoristek 4/9. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 87:72.

Serena dobila zadnjih 10 iger
Sibirska lepotica je v prvem nizu do odločilnega brejka prišla v deveti igri, ko je povedla s 5:4. Priložnost za odvzem servisa je imela že v maratonski tretji igri, ko sta igralki pokazali nekaj sijajnih točk z udarci z osnovne črte. Nato ji je brejk prvič uspel v peti igri, toda Williamsova ji je takoj odgovorila.
V drugem nizu je Američanka, ki je v prvem napravila 18 neizsiljenih napak (na koncu 29), našla svojo igro, čeprav je po brejku Rusinje zaostajala z 2:3. A ta prednosti ni znala nadgraditi. Serena je izenačila na 3:3, po dvojni napaki Šarapove in njenem udarcu v mrežo pa z drugim odvzemom servisa prišla do odločilne prednosti s 5:3 in izsilila tretji niz. V njem je igrala le še 31-letna Williamsova, ki je šest let mlajši tekmici "zavezala kravato" (6:0). Marija je bila na kolenih po dveh dvojnih napakah, s katerima se je znašla v zaostanku z 0:3.
Prepričani, da se bosta letos pomerili še nekajkrat
"Za mano je zelo lep mesec. Razočarana sem, ker sem ga tako končala, toda Serena je odigrala odličen dvoboj in prepričana sem, da se bova letos pomerili še kar nekajkrat," je povedala Šarapova. Williamsova pa je dodala: "Marija me je prisilila, da sem odigrala tako, kot sem. Igrala je res dobro. Kot je omenila že ona, se že veselim najinih prihodnjih dvobojev. Zabavno bo tako za naju kot za navijače in druge ljubitelje tenisa."