Aleksander Zverev je v fantastični formi. Foto: Reuters
Zverev z izjemno igro nadigral Federerja

20-letnik je slavil po dobri uri igre z gladkih 6:3 in 6:4 ter tako legendarnemu Švicarju prizadejal prvi finalni poraz letos, sam pa osvojil že peti turnir letos. Zverev je dvoboj odlično začel in ves čas nadzoroval nasprotnika ter po brejku v prvem nizu hitro povedel s 3:1, nato pa še s 4:1.

Zverev je navdahnjeno začel tudi drugi niz in prišel do ključne prednosti v sedmi igri za vodstvo s 4:3. Federerju ni uspelo niti enkrat odvzeti servisa nasprotniku. Dovolj zgovorno je tudi razmerje winnerjev (20:8).

Švicar tako zbirki letošnjih uspehov ni dodal še šestega, počakati pa bo moral še na en mejnik. Če bi zmagal, bi se namreč izenačil z Ivanom Lendlom s 94 zmagami na tekmovanjih ATP; Lendl tako še ostaja sam na drugem mestu, prvi je Jimmy Connors s še nekaj časa neulovljivimi 109 zmagami.

To je bila za Zvereva že deseta zaporedna zmaga in 5. turnirska zmaga v letu 2017. Postal je tudi najmlajši zmagovalec Rogersovega pokala v zadnjih desetih letih.