Kakšno olajšanje za Avstrijo! Tako kot leta 1982, ko jih je na koncu rešil smukaški as Harti Weirather, so morali do zadnjega trepetati za posamično zlato. Junak je Marcel Hirscher, ki je na slalomski tekmi upravičil vlogo prvega favorita. Foto: Reuters
Mitja Valenčič
Mitji Valenčiču je na drugi progi vendarle uspelo tisto, kar si je želel že vso sezono. To je lepa spodbuda pred Pokalom Vitranc (slalom bo 10. marca). Z 10. mestom je postavil svojo najboljšo slalomsko uvrstitev na SP-jih. Pred šestimi leti je bil v Areju deveti na veleslalomu. Foto: EPA
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher je prvič svetovni prvak. Zasluženo, saj je najboljši slalomist letošnje sezone svetovnega pokala. Foto: Reuters
Naoki Juasa
Naoki Juasa je na prvi progi odstopil in imel tako hude bolečine v hrbtu, da so ga morali z vozičkom odpeljati s prizorišča. Foto: Reuters

23-letni Hirscher je vodil že po prvi vožnji in zdržal pritisk več kot 40 tisoč navijačev, ki so se zgrnili pod Planaiem in zahtevali zlato medaljo, saj jih zmaga na malo cenjeni ekipni tekmi ni zadovoljila.

Matt do nove medalje
Srebrno medaljo je osvojil Felix Neureuther (prvi uspeh na največjih tekmovanjih), bronasto pa Mario Matt, ki je imel priložnost, da postane prvi avstrijski smučar, ki bi v eni disciplini trikrat postal svetovni prvak. Tudi po prvi vožnji je bil vrstni red na prvih treh mestih Hirscher, Neureuther, Matt. Tokrat torej ni bilo prav nobenih presenečenj, ki so pogosto značilnost velikih tekem.

Valenčič v finalu hitrejši od Hirscherja
Mitja Valenčič je z 10. mestom dosegel več, kot smo realno lahko pričakovali, saj v tej sezoni svetovnega pokala še ni bil višje od 15. mesta. Imel je tretji čas druge proge (bil je celo dve stotinki hitrejši od Hirscherja), potem ko je bil po prvi vožnji 17. Patrick Jazbec, ki je šel drugi na finalno vožnjo, je osvojil 24. mesto, Matic Skube pa je bil na koncu mesto za njim.

Hirscher: Današnji dan je izjemen!
"Še vedno ne morem najti pravih besed. Vse kaj lahko rečem, je, da je današnji dan izjemen. Bilo je zelo težko, posebej pred drugim nastopom, toda vzdušje je bilo izjemno," je povedal Hirscher.

Deseterica za večjo samozavest
"Potreboval sem takšno vožnjo, saj je bila samozavest precej na psu. Na štartu niti v prvi niti v drugi vožnji nisem ujel ritma in nisem imel pravega pospeška iz zavoja. Na strmini sem vedel, da moram tvegati več, kar mi je na drugi progi dobro uspelo. Presrečen sem, da sem na tako zahtevnem terenu pokazal takšno vožnjo in se že veselim Kranjske Gore," je povedal Valenčič, ki je v Schladming zaradi serije januarskih odstopov prišel zelo negotov. V prvi vožnji je imel precej težav in bil nekajkrat na robu odstopa.