Ted Ligety je na svetovnih prvenstvih osvojil četrto zlato medaljo, skupno pa peto. Foto: Reuters
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher je boj z Ligetyjem izgubil že v prvi vožnji, ko je zaostal 1,31 sekunde. Foto: Reuters
Američani so se po zaslugi Teda Ligetyja v Schladmingu spet povzpeli na vrh dobitnikov kolajn. Foto: Reuters

Američan je prvi, ki je na tem prvenstvu ubranil naslov prvaka izpred dveh let v Garmischu. Postal je peti smučar, ki je na enem prvenstvu osvojil tri naslove svetovnega prvaka. Srebro si je prismučal Avstrijec Marcel Hirscher (0,81), bron pa Italijan Manfred Mölgg (1,75). Najboljši Slovenec je bil Žan Kranjec na 22. mestu (5,05). Janez Jazbec je odstopil na prvi progi.

Prva Ligetyjeva vožnja je bila dokaj (??) dobra
"Sem popolnoma iz sebe. To je enostavno neverjetno. Izjemen podvig mi je uspel. Moja prva vožnja je bila dokaj dobra. Smučal sem najbolj čisto, kar sem lahko na tako težki progi. Obenem si nisem privoščil nobenega norega tveganja, čeprav sem bil blizu meje možnega. Tudi na drugi progi je bilo tako, čeprav je bilo še težje kot prvič. Presrečen sem bil, ko sem v cilju zagledal najprej zeleno barvo ob času ter številko ena za zmago," je povedal Ligety.

Sekunda in tri desetinke naskoka že v prvi vožnji
Ligety si je na trdi in ledeni progi, ki mu je bila pisana na kožo, že v prvi vožni prismučal sekundo in 30 stotink prednosti. Najbolj se mu je približal Aksel Lund Svindal. Stotinko za njim je bil razočarani Hirscher, ki je naskakoval prvo avstrijsko posamično zlato, a je že po prihodu v cilj vedel, da je naslov svetovnega prvaka izgubljen. V krogu za odličje je bilo še šest smučarjev, ki so zaostajali za manj kot dve sekundi.
V finalu v spodnjem delu spustil ritem
Ligety je v zgornjem delu finala naskok še povečal, tako da je v nadaljevanju spustil ritem in brez nepotrebnega tveganja v cilj prišel z lepo prednostjo. Hirscher je dosegel najboljši čas finala, a Ligety je bil nepremagljiv. S četrtega mesta je na stopničke skočil Mölgg, brez odličja pa je tako kot pred dvema letoma ostal Svindal. Tudi tokrat mu je zmanjkalo nekaj stotink.