Velemojster veleslaloma Ted Ligety je tretjič zapored svetovni prvak v veleslalomu.  Finale je bil za v učbenike, z zanj značilnimi nagibi je vozil kot po tirnicah in imel v cilju sekundo in 23 stotink prednosti pred do tedaj vodilnim Švedom Olssonom. Še najbolj se mu je lahko približal Marcel Hirscher. Foto: Reuters
Velemojster veleslaloma Ted Ligety je tretjič zapored svetovni prvak v veleslalomu. Finale je bil za v učbenike, z zanj značilnimi nagibi je vozil kot po tirnicah in imel v cilju sekundo in 23 stotink prednosti pred do tedaj vodilnim Švedom Olssonom. Še najbolj se mu je lahko približal Marcel Hirscher. Foto: Reuters
Pogovor Mirana Ališiča s Tedom Ligetyjem
Nastop najboljših petih v finalu veleslaloma
Kosiju v čast zadonela Zdravljica
Žan Kranjec na progi le dvanajst sekund

Hirscher je na zaprti postavitvi vodil po prvi vožnji, Ligety pa je na petem mestu zaostajal 24 stotink. Američanu je druga proga bolj ustrezala, na terenu, ki ga najbolj obožuje, je napadel na vso moč in imel ob prihodu v cilj kar sekundo in 23 stotink prednosti. Felix Neureuther, Alexis Pinturault (osvojil je bron) in presenetljivi Roberto Nani mu niso mogli do živega, Hirscher pa je imel v nadvse napetem obračunu prednost vse do zadnjega vmesnega časa, a je na koncu zaostal 45 stotink.

Ligety: "Ena najbolj čustvenih zmag"
Pred dvema letoma je na SP-ju v Schladmingu Ligety Hirscherja premagal za 81 stotink. "Enostavno čudovito. To je ena mojih najbolj čustvenih zmag. V tej sezoni nisem bil prepričljiv, tokrat pa mi je uspela izjemna finalna vožnja. Še vedno imam kurjo polt, ti trenutki so nekaj posebnega," je povedal Ligety, ki je gostiteljem prvenstva priboril prvo zlato medaljo, sebi pa peto s svetovnih prvenstev.

Veleslalomist, kot ga na SP-jih še ni bilo
Medalje so osvojili smučarji, ki zadnja leta prevladujejo v temeljni smučarski disciplini. 30-letni Ligety sicer v letošnjem svetovnem pokalu ni blestel, zmagal je le na enem od petih veleslalomov, in sicer prav pred dvema mesecema v Beaver Creeku (takrat je bil drugi Pinturault in tretji Hirscher), kjer že pet let ne pozna poraza. Poleg treh veleslalomskih naslovov Ligety še ima še po enega kombinacijskega in superveleslalomskega. V veleslalomu je medaljo osvojil na četrtem zaporednem SP-ju, kar ni uspelo še nikomur.

Kranjec na progi le dvanajst sekund
Klemen Kosi je v sončnem dnevu s številko 51 osvojil 33. mesto. "Drugi nastop mi je bolje uspel kot prvi (39. mesto), ko je bilo preveč napak," je komentiral vedno nasmejani štajerski smučar. Najboljši slovenski veleslalomist Žan Kranjec je v prvi vožnji odstopil že po dvanajstih sekundah. V levem zavoju, kjer teren visi, je imel preveč teže na zgornji nogi in je zdrsnil s proge: "Z mojo številko bi se še dalo narediti dober rezultat, vendar žal tega nisem izkoristil."