MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu
MMC-teden - tedenska izdaja najboljših vsebin

SP v nordijskem smučanju 2019

Tekači v ključnih trenutkih kot dobro podmazan stroj

Srebrni tekačici Anamarija Lampič in Katja Višnar sta ob torti še enkrat podoživeli uspeh na svetovnem prvenstvu v Seefeldu, ko sta v ekipnem šprintu osvojili srebrni medalji.

2

Več novic

Nemčija tretjič zapored, Slovenija izgubila boj z Norveško

Slovenska skakalna reprezentanca je na tekmi svetovnega prvenstva v mešanih ekipah v Seefeldu osvojila 4. mesto. Norveška ji je bron speljala za dobrih sedem točk. Zmagala je Nemčija pred Avstrijo.

245

Johaugova z zmago v kraljevi disciplini dopolnila zlati trojček

Norvežanka Therese Johaug je zmagovalka zadnjega dejanja svetovnega prvenstva smučarskih tekačic v Seefeldu, 30-kilometrske preizkušnje v prosti tehniki, in se s Tirolske vrača s tremi zlatimi medaljami.

14

Norvežani dobili ekipno tekmo kombinatorcev

Norveški nordijski kombinatorci so na svetovnem prvenstvu v Seefeldu postali svetovni prvaki na ekipni tekmi. Drugouvrščene Nemce so premagali za sekundo, tretji so bili Avstrijci (+5,0).

4

Kubacki zadel na snežni in vetrni loteriji: do zlata s 27. mesta

Poljski skakalec Dawid Kubacki je v Seefeldu postal svetovni prvak na srednji skakalnici, potem ko se je na vrh zavihtel s 27. mesta po prvi seriji. Tekmo, ki je bila na meji regularnosti, sta krojila močno sneženje in spremenljiv veter.