Dobitnice medalj (z leve): Marit Björgen, Katarina Neumannova, Julija Čepalova.

Boj za zlato medaljo na 10-kilometrski razdalji v prosti tehniki se je bil do zadnjega metra, na koncu pa je za dobro sekundo slavila 32-letna Čehinja. To je njen prvi naslov svetovne prvakinje.

"Velikokrat sem že zmagala na tekmah svetovnega pokala, prvo zlato po mnogih srebrnih in bronastih odličjih pa je naravnost fantastično. Naslov svetovne prvakinje pa je drugi največji uspeh v moji karieri, potem ko sem rodila hčerko," je dejala Neumannova, ki je decembra 2003 rodila hčerko in se nato uspešno vrnila na smučine ter šest mesecev po rojstvu že slavila na preizkušnji v Ramsauu.

O izenačenosti priča tudi podatek, da si nobena od tekačic na vmesnih časih ni priborila več kot štiri sekunde prednosti. Bron je po zaslugi Marit Björgen odšel na Norveško.

Slovenki sta se uvrstili v prvo polovico nastopajočih. Maja Benedičič je bila 32., Mirjam Soklič pa 35.