Matti Heikkinen je Finski na 48. nordijskem svetovnem prvenstvu pritekel prvo zlato odličje. Foto: Reuters
Stanislav Volžencev
Rus Stanislav Volžencev je za bronom zaostal le za slabih pet sekund. Foto: Reuters

27-letnik iz Jyväskyläe je bil pred dvema letoma na SP-ju v Libercu tretji, tokrat pa je kar malce presenetil favorite in z odličnim zaključkom postal svetovni prvak v prestižni discplini. V dobrih 38 minutah teka je Heikkinen za 13,3 sekunde prehitel domačega ljubljenca Eldarja Rönninga, ki je vodil po polovici proge. Bron je osvojil drugi Norvežan Martin Johnsrud Sundby, ki je za zmagovalcem zaostal za dobre pol minute.

Popoln mrk švedskih tekačev
Brez medalje je ostal Čeh Lukaš Bauer, leta 2009 še srebrni v tej disciplini, tokrat pa se je moral na svojem prvem štartu na prvenstvu zadovoljiti s 7. mestom. Največji poraženci dneva so Švedi, ki so povsem odpovedali, najverjetneje pa so tudi zgrešili s pripravo smuči. Najboljši Šved je bil šele na 17. metu Johan Olsson, Daniel Rickardsson, ki so mu napovedovali zlato pa je bil z več kot tremi minutami zaostanka komaj 42.