49. M. DOVŽAN          SLO          107
79. K. BAUER           SLO           17
84. R. TRŠAN           SLO           14
92. A. CISAR           SLO            5

Še posebej zanimiv je bil norveški obračun, v katerem sta se za veliki kristalni globus 'udarila' Johannes Thingnes Boe in Sturla Holm Laegreid. Prvi je imel pred drugim na dan tekme v skupnem seštevku le štiri točke naskoka.

Po prvem streljanju je bolje kazalo Laegreidu, ki je pokril vse tarče, medtem ko je moral Boe v kazenski krog. Vseeno sta na zadnje streljanje prispela izenačena, tam pa se je Laegreidu zatresla roka. Moral je v kazenski krog več od največjega tekmeca, njegovih upov po osvojitvi velikega kristalnega globusa je bilo konec.

Smetano je na sklepni tekmi sezone na koncu pobral Desthieux, ki je v posamezni konkurenci na najvišjo stopničko v svetovnem pokalu stopil drugič. Krstno zmago v tem tekmovanju je dosegel v Novem Mestu 6. marca letos, in sicer v šprintu na 10 km.

Na 15-kilometrski preizkušnji s skupinskim štartom je nastopil tudi Jakov Fak, svoj nastop je začel iz četrte vrste. Zgrešil je dve tarči – po eno na prvem in zadnjem streljanju –, z zaostankom dobrih 44 sekund (+44,3) je osvojil 7. mesto. V skupnem seštevku je ostal na 11. mestu. Miha Dovžan je 49., Klemen Bauer 79., Rok Tršan 84., Alex Cisar pa 92.

Fak: Krona sezone je bil domači SP
"Zadnja tekma je za nami. Bila je taka, da si jo zapomnimo za nekaj časa, izredno težka, še posebej na strelišču. Zame je bil velik izziv tudi na progi, a z relativno dobrim streljanjem v tem vetru sem bil lahko visoko in sem zadnjo tekmo končal na 7. mestu, skupno pa na 11. mestu," je dejal Fak. Želel si je še kaj več, še posebej na SP-ju na Pokljuki. "Seveda bi si želel, da bi bilo še boljše. Krona sezone je bilo svetovno prvenstvo in tam bi si želel boljši izid oziroma kolajno. A naredil sem vse, kar sem lahko, da bi bil čim boljši. Prostora za napredek je nekaj. Želim si, da bi ostal zdrav in da bi za naslednjo sezono lahko treniral še bolje in da bi bil še boljši," je v Östersundu po koncu sezone sklenil najboljši slovenski biatlonec.

Krstna zmaga za Tandrevoldovo
Veter se po pričakovanjih ni povsem umiril in je povzročal ogromno preglavic. Najprej so moč narave na streliščih izkusile biatlonke, ki so zgrešile kopico strelov. Končna zmagovalka je, Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold je zgrešila kar pet strelov, a je bilo to vseeno dovolj, da je ciljno črto prečkala pred drugouvrščeno Belorusinjo Dzinaro Alimbekavo, ki je s šestimi nepokritimi tarčami zaostala za 6,9 sekunde. Tretja je bila Nemka Franziska Preuss, ki je zgrešila petkrat, na koncu pa zaostala za 11,1 sekunde. To je bila za Tandrevoldovo sploh prva zmaga na tekmi za svetovni pokal v karieri. 24-letnica iz Baeruma je v svetovnem pokalu debitirala leta 2016. Veliki kristalni globus si je že predčasno zagotovila njena rojakinja Tiril Eckhoff, ki je imela na koncu v skupnem seštevku pred še eno Norvežanko, Marte Olsbu Roeiseland, 89 točk naskoka. Tretje mesto je osvojila Nemka Franziska Preuss. Polona Klemenčič je z 12 osvojenimi točkami v letošnji sezoni zasedla 84. mesto.

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (Ž), prenos iz Oberhofa