Italijan Cristian Deville je preprečil avstrijsko slavje v Kitzbühelu. Foto: Reuters
Ivica Kostelić
Ivica Kostelić je s tretjim mestom na slalomu zmagal v skupnem seštevku za kombinacijo. Foto: Reuters
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher ob prihodu v cilj. Je tokrat vedel, da je povozil količek? Foto: Reuters
Deville do uspeha kariere v Kitzbühlu

Italijan je na razriti progi, ki je številnim tekmovalcem povzročala nemalo preglavic, smučal sijajno in ob prihodu v cilj za slabo sekundo (0,95) ugnal Francoza Steva Missillierja. Drugi je bil vodilni po prvi vožnji Mario Matt, tretji pa Ivica Kostelić, ki je tudi dobil kombinacijo.

Hirscher spet povozil količek!
Veliko prahu je v soboto dvignila govorica, da sta Avstrijec Marcel Hirscher in Nemec Felix Neureuther na tekmi v Zagrebu, ki sta jo končala na prvem oziroma drugem mestu, povozila količek, zaradi česar bi morala biti izločena, zmaga pa bi pripadla Kosteliću. Hirscher, ki je bil po prvi vožnji tretji, je količek povozil tudi tokrat, le da ga je režiser tekme tokrat pravočasno ujel in je bil Avstrijec ob prihodu v cilj tudi izločen.

Valenčič in Skube odstopila, Vajdič prepočasen
Najboljši slovenski slalomist Mitja Valenčič, ki je imel na tekmi štartno številko 9, se je v prvi vožnji taktično nekoliko uštel, končal jo je 'šele' na 16. mestu, za vodilnim Mattom je zaostajal 2 sekundi in 23 stotink. V finalni vožnji je imel pred prvouvrščenim Wolfgangom Hörlom, ki je progo odpeljal brez napak, 93 stotink sekunde prednosti, ob merjenju prvega vmesnega časa je že izgubil 31 stotink, nato pa je povozil količek in odstopil. Že v prvi vožnji je odstopil tudi Matic Skube, Bernard Vajdič pa je bil prepočasen za finalni nastop (38. mesto; +4,41).

Končni vrstni red:
1. C. DEVILLE ITA 1:39,19 2. M. MATT AVT +0,72 3. I. KOSTELIĆ HRV 0,78 4. S. MISSILLIER FRA 0,95 5. J. BYGGMARK ŠVE 1,44 6. A. MYHRER ŠVE 1,91 7. G. RAZZOLI ITA 1,99 8. W. HÖRL AVT 2,05 9. F. DOPFER NEM 2,17 10. B. RAICH AVT 2,23 11. M. PRANGER AVT 2,25 Odstop (2. vožnja): Pinrault, Gross, Valenčič, Mölgg, Bäck, Hirscher
Po prvi vožnji:
1. M. MATT AVT 50,76 2. I. KOSTELIĆ HRV +0,01 3. M. HIRSCHER AVT 0,21 4. C. DEVILLE ITA 0,73 5. J. BYGGMARK ŠVE 1,23 6. S. MISSILLIER FRA 1,36 7. A. MYHRER ŠVE 1,40 8. M. PRANGER AVT 1,42 9. A. BÄCK ŠVE 1,60 10. F. DOPFER NEM 1,61 11. M. MÖLGG ITA 1,73 12. B. RAICH AVT 1,79 16. M. VALENČIČ SLO 2,23 Izven finala: 38. B. VAJDIČ SLO 4,41 Odstop: Grange, Skube
Kombinacija:
1. I. KOSTELIĆ HRV 2:55,27 2. B. FEUZ ŠVI +4,55 3. S. ZURBRIGGEN ŠVI 4,80 4. A. THEAUX FRA 5,09 5. T. LIGETY ZDA 5,46 6. R. BAUMANN AVT 5,48