Pričakovano je Tina Maze postala veleslalomska državna prvakinja, kar je njena prva zmaga v sezoni. Foto: Reuters

28-letno članico smučarskega kluba Črna je na prvi progi za dobre pol sekunde premagala pet let mlajša Katarina Lavtar (Radovljica), vendar je na koncu zaostala 23 stotink in osvojila srebrno medaljo.

Na oder za zmagovalke se je uspelo prebiti še Uli Hafner (Alpetour) z zoastankom 64 stotink sekunde. Četrta je bila Ilka Štuhec (+0,77).

Mazejeva v superkombinaciji in superveleslalomu ni nastopila, ker je testirala smuči. Smučarji zapuščajo Peco. Slalomski tekmi, ki bosta v nedeljo, bosta na Rogli, smuka pa v Selli Nevei.