Pred več kot 20 leti se je na nabito polni železniški postaji v Indiji izgubil majhen deček. (Fotografija je simbolična.) Foto: EPA
Pred več kot 20 leti se je na nabito polni železniški postaji v Indiji izgubil majhen deček. (Fotografija je simbolična.) Foto: EPA
Železniška postaja
Vsakdanji prizori na železniških postajah v Indiji. Foto: EPA

"Ponovno snidenje je bilo kot prizor iz filma, samo da se je to res zgodilo," je danes povedal policijski komisar Šrikhant Sonde, ki je s svojo ekipo pomagal pri iskanju družine v mestu Thane v zahodnoindijski zvezni državi Maharaštra.

Mati izgubljenega sina je zaradi previdnosti svoje ime in priimek dala vtetovirati na kožo svojih otrok. A ko je njen šestletni sin pred 22 leti izginil v množici na železniški postaji, ji ga kljub temu ni uspelo najti. Po poročanju indijskih medijev je Ganeš nato sprva odrasel na ulici, pozneje pa pri nekem ribiču in v številnih sirotišnicah.

Ganeš je nato stopil v vrste policije in se je usposobil za protiteroristično enoto v mestu Thane. Tam je njegov nadrejeni Sodne sprožil iskanje Ganeševe družine. Ekipa policistov je preiskala vse prijave pogrešanih, poklicala je vse prebivalce mesta s priimkom matere, vzpostavili so celo profil na Facebooku, a vse zaman.

A na koncu jih je na pravo pot poslal starejši delavec iz kuhinje v eni izmed sirotišnic. Ko je bil Ganeš v tej sirotišnici, je dejal, da prihaja iz predela okoli sufističnega svetišča. Tam so policisti sledili imenu, ki je bilo vtetovirano Ganešu na roko. Po dveh mesecih iskanja so družino nato le našli.

"Bil je lep trenutek. Mati in sin sta imela solze v očeh, ko sta se objela. A nista našla besed, da bi lahko izrazila svoja čustva in sta bila nekaj minut tiho," je še dejal Sonde. Samega sina mati ni prepoznala, a prepoznala je tetovažo.