Je Darja Klišina najlepša atletinja v Moskvi? Foto: EPA

Na svetovnem prvenstvu v kraljici športov se je že predstavilo veliko tekmovalcev. Nekaj jih je svoje nastope že sklenilo, nekatere pa bomo še videli. Številni so pred televizijske zaslone prikovani ne le zaradi napetosti v boju za stotinke in centimetre, ampak tudi zaradi izklesanih teles atletinj, ki le malo prepuščajo domišljiji.

V spodnji galeriji si lahko ogledate nekatere najlepše atletinje, ki se v Moskvi borijo za najvišja mesta - ali pa le za pozornost.

Tatjana Pinto Lofamakanda, nemška sprinterka, je svoj nastop na 100 metrov v Moskvi končala v polfinalu. 21-letna atletinja je visoka 170 cm in ima 55 kilogramov. Foto: EPA
Verena Sailer je, prav tako kot Pinto Lofamakanda, nemška sprinterka. V Moskvi je že nastopila na 100 metrov in skupno končala na 10. mestu. Visoka je 166 cm in ima 57 kilogramov. 16. oktobra bo praznovala 28 let. Skupaj s kolegico jo bomo v Moskvi še videli teči, in sicer v ženski štafeti. Foto: EPA
Darja Klišina je letošnja evropska dvoranska prvakinja v skoku v daljino, najboljša pa je bila tudi na letošnji univerzijadi v Kazanu. 22-letna atletinja in fotomodel je na domačem svetovnem prvenstvu končala na 7. mestu. Foto: EPA
Antonija Krivošapka je v ponedeljek razveselila domače občinstvo, ko je na 400 metrov osvojila bronasto medaljo. 26-letna športnica, ki živi v Volgogradu, je visoka 168 cm in ima 59 kilogramov. Foto: EPA
Nemška atletinja Sostene Moguenara, rojena v Čadu, je v Moskvi v finalu skoka v daljino zasedla zadnje, 12. mesto. Atletinja, ki bo oktobra dopolnila 24 let, je visoka 180 cm in ima 66 kg. Foto: EPA
Jelena Isinbajeva je ruska skakalka s palico in dvakratna olimpijska prvakinja. Uradno je zaposlena v ruski vojski, kjer ima tudi stotniški čin. 31-letna atletinja je visoka 174 cm in ima 65 kg. Foto: EPA
Dalilah Muhammad je 23-letna ameriška športnica, ki se je suvereno prebila skozi sito kvalifikacij in jo danes zvečer čaka nastop v polfinalu teka na 400 metrov z ovirami. Foto: EPA
Lisa Ryzih je nemška skakalka s palico ruskega rodu. Tako kot Jeleno Isinbajevo tudi 24-letno Nemko čaka v Moskvi še finalni nastop. Foto: EPA
English Gardner je v ženskem teku na 100 metrov v finalu za tri stotinke zgrešila bronasto odličje. 21-letna Američanka je visoka 168 cm. Foto: EPA
Brianne Theisen Eaton je kanadska tekmovalka v mnogoboju. 172 cm visoka in 62 kilogramov težka tekmovalka bo 18. decembra dopolnila 25 let. Foto: EPA
Prav tako se v Moskvi v mnogoboju predstavlja Sharon Day. 28-letna ameriška mnogobojka je visoka 175 cm. Foto: EPA
Slovenska predstavnica Snežana Rodić bo 19. avgusta praznovala 31. rojstni dan. Z zadnjim skokom se ji je uspelo uvrstiti v finale troskoka, ki bo v četrtek zvečer. Foto: EPA