Vrhunski tekmovalci v osmih urah ostrižejo tudi do 700 ovac. Foto: EPA
Vrhunski tekmovalci v osmih urah ostrižejo tudi do 700 ovac. Foto: EPA

Združenje novozelandskih kmetov si namreč prizadeva, da bi striženje ovac postalo olimpijski šport. V združenju, ki bo marca na Novi Zelandiji priredilo svetovno prvenstvo, so prepričani, da si tudi ta šport s svojimi udeleženci zasluži mednarodno veljavo.

"Prišel je čas, da tudi ta šport dvigne svoj status na svetovni ravni," je prepričana Jeanette Maxwell, zadolžena za stike z javnostmi. Po njenem njenju ta šport lahko postal demonstracijski tako na igrah Commonwealtha kot na olimpijskih igrah. Ob tem je dodala, da vrhunski tekmovalci v osmih urah ostrižejo tudi do 700 ovac, in pri tem opozorila na izjemno pripravljenost najboljših.

Novozelandska vlada je tekmovalno striženje ovac že priznala kot šport in ga podprla tudi finančno. Seveda pa imajo ovce na Novi Zelandiji poseben pomen, saj je v državi, v kateri živi približno 4,4 milijona ljudi, kar okrog 40 milijonov ovac. Veliko zanimanje za ta šport je tudi v Avstraliji in na Irskem.

Na združenju se zavedajo, da bo preboj v olimpijske športe težaven, saj je konkurenca huda - že dolga leta se za preboj med olimpijske športe potegujejo tudi karate, ples, squash, bovling ...