Za Francijo, trikratnega evropskega prvaka, je Nikola Karabatić dosegel pet golov, s tem pa je presegel dozdajšnjega kralja strelcev na EP-jih Islandca Gudjona Valurja Sigurdssona (288 golov). Karabatić je zdaj pri 289 golih. Foto: EPA

Hrvaška, ki je igrala brez obolelega Domagoja Duvnjaka, se je večji del tekme dobro držala. Ob polčasu je bilo izenačeno (18:18), Dika Mem (izbrali so ga za igralca tekme) je do odmora dosegel pet od svojih šestih golov.

Francozi v napeti končnici ugnali Hrvate

S tremi zaporednimi zadetki je v drugem polčasu Hrvaška prišla le na gol zaostanka (27:26), Francozi pa so nato unovčili napake hrvaške reprezentance in si v 53. minuti po zadetku Nedima Remilija na prazen gol spet priigrali tri gole prednosti (30:27). A tekmeci so jih spet skoraj ujeli oziroma prišli na gol zaostanka.

Odločilna zadetka je dosegel krožni napadalec Nicolas Tournat. Sredi predzadnje minute je na črti zadel za vodstvo s 33:31, v zadnji minuti pa je postavil končni izid.

Zadnji dve minuti tekme Francija - Hrvaška
Mykola Bilyk je Avstrijcem 20 sekund pred koncem prinesel zmago. Foto: EPA

Bilyk 20 sekund pred koncem potopil Madžare
Avstrijci, ki jih vodi selektor Aleš Pajovič, so presenetili Madžare (30:29) in ostajajo na letošnjem EP-ju še neporaženi. Odločilen zadetek je 20 sekund pred koncem dosegel kapetan Mykola Bilyk, ki je bil z osmimi zadetki tudi najučinkovitejši na tekmi.

Köster potrdil zmago Nemcev štiri sekunde pred koncem
Nemčija je na večerni tekmi odpravila Islandijo s 26:24. V zelo napeti tekmi ne ena ne druga ekipa nista vodili za več kot dva zadetka. Sigvaldi Björn Gudjonsson je 47 sekund pred koncem še znižal zaostanek na 24:25, toda vse dvome o zmagovalcu je štiri sekunde pred iztekom rednega dela razrešil Julian Köster. S šestimi goli je bil najboljši v nemški vrsti najboljši Juri Knorr, v islandski pa jih je toliko dosegel Janus Dadi Smarason. Nemci so pri dveh točkah, Islandci so še brez.

Slovenija bo naslednjo tekmo (v Hamburgu) odigrala v petek ob 15.30, tekmec bo Portugalska.