Elohim Prandi je junak Francije. Foto: Reuters

Francozi bodo v nedeljo naskakovali četrto zlato kolajno na zaključnih turnirjih stare celine po Švici 2006, Avstriji 2010 in Danski 2014.

Galski petelini so z delnim izidom 6:0 povedli za šest zadetkov (10:4) in dvakrat vodili s +7 (12:5; 13:6). Na odmor so odšli s prednostjo šestih golov (17:11).

Švedi so se v drugem polčasu vrnili v igro, v 40. minuti so izenačili (18:18). Francozi so odgovorili s tremi zaporednimi goli (21:18). Skandinavci so izenačili in nato tudi prevzeli vodstvo (23:25). Andreas Palicka je ubranil sedemmetrovko Hugu Descatu za izenačenje Francije (24:25). Takoj zatem je zadel Max Darj za +2 Švedov (24:26). Po golu Jima Gottfridssona je imela Švedska prednost dveh zadetkov (25:27). Gottfridsson je zapravil napad za zmago, na drugi strani pa je Elohim Prandi zadel z desetih metrov, žoga se je od prečke odbila v mrežo (27:27).

Podaljšek je pripadel Francozom, začeli so ga s serijo 3:0 (30:27). Prednost so brez težav ohranjali, slavili so s 34:30.

Pri Francozih je bil najučinkovitejši Hugo Descat z osmimi, pri Švedih pa Felix Claar z devetimi goli.

Prandi z izjemnim strelom izsilil podaljšek
Mikkel Hansen je dosegel pet zadetkov. Foto: Reuters

Danska je na drugem polfinalnem obračunu v Kölnu – na njem sta pravico delila Slovenca Bojan Lah in David Sok – na kolena spravila gostitelje letošnjega zaključnega turnirja.

Varovanci Nikolaja Jacobsena bodo v nedeljo proti Francozom naskakovali tretje zlato odličje na turnirjih stare celine po zmagoslavjih na Norveškem 2008 in v Srbiji 2012.

Nemci so vodili ves prvi polčas, največ za tri gole, na odmor so odšli s prednostjo dveh zadetkov (14:12).

V drugem polčasu si je Danska priigrala prednost treh golov (18:21). To so ohranjali (19:22; 20:23), v 53. minuti pa so povedli za pet (21:26). Emil Nielsen je v 56. minuti ubranil 11-metrovko Nemcem in Danci so krenili po nov gol – prednost so povišali znova na +5 (22:27). Mikkel Hansen je v 60. minuti postavil končni izid (26:29).

Pri Dancih so Emil Jakobsen, Mikkel Hansen in Simon Pytlick dosegli po pet golov, pri Nemcih pa sta bila najučinkovitejša Renars Uscins s petimi in Juri Knorr s štirimi zadetki.

Slovenija je osvojila šesto mesto, potem ko je na tekmi za 5. mesto izgubila proti Madžarski (23:22).