Aleš Pajovič uspešno vodi Avstrijce. Foto: EPA

Hrvati so v prvem krogu visoko premagali Špance, Avstrijci pa so bili boljši od Romunov.

Hrvati, ki so v prvem polčasu vodili za štiri zadetke (5:1), so imeli ob polčasu še dva zadetka prednosti. Avstrijci so prvič na tekmi povedli v 39. minuti (17:18). Hrvaška je po dolgem času znova povedla za dva gola (21:19). Hrvati so vodili s 27:25, Matej Mandić pa je branil strel Avstrijcev za priključek. Filip Glavaš je zadel za +3 (28:25). Avstrija je s tremi zaporednimi zadetki izenačila (28:28). Hrvati so imeli napad za zmago, a Constantin Möstl je s sedmo obrambo ubranil strel Luki Cindriću.

Zadnji napad tekme Hrvaška - Avstrija

Švica odščipnila točko favorizirani Franciji
Skupina A se je po štiridnevnem premoru iz Düsseldorfa, kjer je padel nov svetovni rekord v številu gledalcev na rokometnih tekmah (53.586), preselila v Berlin. Švica je na prvi tekmi v Mercedes-Benz Areni odščipnila točko favorizirani Franciji. Za remi sta najzaslužnejša Lukas Laube in Andy Schmid. Prvi je galskim petelinom nasul devet golov, drugi pa je zadel za končnih 26:26.

Nemčija je po zanesljivi zmagi na uvodni tekmi proti Švici danes brez večjih težav ugnala še Severno Makedonijo s 34:25. Blestel je Juri Knorr z devetimi goli.

Zahtevne in izenačene tekme so v skupini C. Črna gora je po današnjem tesnem porazu proti Islandiji s 30:31 ostala brez možnosti za napredovanje v drugi del, Madžarska pa je po hudem boju premagala Srbijo z 28:27 in si izborila mesto v drugem delu EP-ja.

Po današnjih tekmah drugega kroga so v drugi del napredovali tudi Nemci, Slovenci, Švedi, Nizozemci, Danci in Portugalci pa so po dveh zmagah to storili že v soboto.