Čehinjam je na koncu tekme odleglo. Foto: EPA

Izid je bil zadnjič izenačen osem minut pred koncem, ko je bilo 63:63, nato so Čehinje ves čas vodile z manjšo prednostjo. Pinelopi Pavlopoulou je 17 sekund pred koncem zadela trojko in Grčijo približala le na točko zaostanka (75:74).

Nato so se odločile za hitro osebno napako, a je Petra Holesinska zadela oba prosta meta (77:74). Elena Tsineke se je takoj odločila za trojko, odbitek je ujela Mariella Fasoula, zadela dvojko, kar je pomenilo, da so bile Grkinje še vedno v zaostanku. Po novi osebni napaki je Holesinska zadela še dva prosta meta za izid tekme. Grkinje so imele še en kratek napad, a je bila Pavlopoulou neuspešna pri trojki.

V večernem obračunu je Črna Gora s 63:49 premagala Italijo. Večino dela je opravila že v prvi četrtini, ki jo je dobila z 22:8, v preostanku tekme pa je nasprotnice zanesljivo držala na varni razdalji. Milica Jovanović je ob metu za tri 5/8 dosegla 17 točk, zbrala je tudi osem skokov.