Fidži je v finalu Ria ugnal Veliko Britanijo, tokrat pa Novo Zelandijo. Foto: Reuters

Argentina je v boju za bron premagala Veliko Britanijo s 17:12.

KOŠARKA 3 X 3: Zlato za Latvijce in Američanke

Sorodna novica Latvijci in Američanke prvi olimpijski zmagovalci v košarki 3 x 3

SKOKI V VODO: Vendarle zlato za Kitajsko
V sinhronih skokih s treh metrov sta zlato osvojila Kitajca Žongjuan Vang in Siji Čie, z oceno 467,82 sta bila boljša od ameriškega dvojca Andrew Capobianco-Michael Hixon (444,36 točke) in Nemcev Patricka Hausdinga ter Larsa Rudigerja (404,73).

SABLJANJE: Korejski sabljači najboljši
V finalu ekipne tekme (meč) so zlato kolajno osvojili Korejci, ki so v finalu s 45:26 premagali Italijane. Bron so osvojili Madžari, ki so bili v napetem obračunu s 45:40 boljši od Nemcev.

Meč, ekipno (M)
1Južna KorejaJužna Koreja
2ItalijaItalija
3MadžarskaMadžarska

KONJENIŠTVO: Dvojna nemška zmaga
V dresurnem jahanju je Nemčija osvojila zlato in srebro. Olimpijska zmagovalka je s konjem TSF Dalera postala Jessica von Bredow-Werndl, drugo mesto je osvojila rojakinja Isabell Werth (konj Bella Rose 2). Bronasto odličje je s konjem Giom osvojila Britanka Charlotte Dujardin.

Dresura, posamično (Ž)
1Jessica von Bredow-Werndl in TSF DaleraNemčija
2Isabell Werth in Bella Rose 2Nemčija
3Charlotte Dujardin in GioDanska

DVIGANJE UTEŽI: Zlato na Kitajsko, bron v Albanijo
Olimpijsko zmago si je priboril Žijong Ši s Kitajske (364 kg), srebro si je zagotovil Venezuelec Julio Ruben Mayora Pernia (346 kg), bronasto odličje pa je osvojil Albanec Briken Calja (341 kg).

Dviganje uteži, do 73 kg (M)
1Žijong ŠiKitajska
2Julio Ruben Mayora PerniaVenezuela
3Briken CaljaAlbanija

GIMNASTIKA – ŠPORTNA: Hašimoto najboljši v mnogoboju
Na veliko veselje japonskih športnih navdušencev je zlato kolajno v mnogoboju osvojil Japonec Daiki Hašimoto (88,465 točke), boljši je bil od Kitajca Ruotenga Čaa (88,065) in olimpijskega atleta Rusije Nikite Nagornija (88,031).