Bilesova je še drugič zapored na olimpijskih igrah v finalu na gredi osvojila bron. Foto: Reuters
Bilesova je po koncu takole čestitala novi olimpijski prvakinji Guan Čenčen. Foto: Reuters

Simone Biles je nastopila na uvodni tekmi v ekipnem mnogoboju, a zaradi težav z duševnim zdravjem finala ni končala (vseeno je kot članica ekipe osvojila srebro). Nato je kot po tekočem traku izpuščala naslednje finalne tekme, na katerih si je sicer priborila pravico nastopa. Vrnila se je prav za zadnjo tekmo, vaja na gredi ji je uspela zelo dobro, po pristanku je bila s svojo predstavo zelo zadovoljna. Zlato medaljo je prepričljivo osvojila Kitajka Guan Čenčen, srebrna pa je bila njena rojakinja Tang Šidžing.

"Bron posvečam celotni ameriški reprezentanci, ki me je podpirala, to mi pomeni vse na svetu. Res sem ponosna glede na vse, kar se je dogajalo," je bila presrečna 24-letna telovadka, ki se od največjih odrov poslavlja s sedmimi olimpijskimi medaljami, na svetovnih prvenstvih pa je osvojila 25 odličij (od tega 19 zlatih).

3Simone BilesZdružene države Amerike14,000

Na bradlji se je zmage prepričljivo veselil Kitajec Zou Džingjuan, saj je konkurenco ugnal za več kot pol točke.

Bradlja (M)
1Zou DžingjuanKitajska16,233
2Lukas DauserNemčija15,700
3Ferhat AricanTurčija15,633

Gostitelji so se zmage veselili prav v zadnji posamični disciplini - na drogu je olimpijski prvak postal Daiki Hašimoto. Hrvaška se veseli nove medalje, Tin Srbić je namreč osvojil srebro.

Drog (M)
1Daiki Hašimoto15,066
2Tin SrbićHrvaška14,900
3Nikita NagornijRusija14,533
Zlata Sena Irie! Foto: Reuters

BOKS: Veselje za gostitelje
Končana je prva boksarska disciplina, gostitelje je razveselila komaj 20-letna Sena Irie, ki je postala olimpijska prvakinja v peresni kategoriji. Največ dela je imela v četrtfinalu in polfinalu, v katerih je tesno (s 3:2) premagala najprej Romunko Mario Nechita, nato pa Britanko Karriss Artingstall. V finalu je prepričljivo (s 5:0) premagala Filipinko Nesthy Petecio. Bronasto kolajno sta osvojili Italijanka Irma Testa in Artingstallova.

Po devetih letih novo zlato za Kubanca
Kubanski boksar Roniel Iglesias je olimpijskemu naslovu iz Londona 2012 dodal še zlato v Tokiu 2021. Pred devetimi leti je slavil v lahko velterski kategoriji, zdaj pa je bil najboljši v velterski kategoriji. Kubanec je bil sicer že bronast v Pekingu 2008. Tokrat je 32-letnik v finalu po enotni odločitvi sodnikov premagal Britanca Pata McCormacka.

Boks, velterska kategorija, moški
1Roniel IglesiasKuba
2Pat McCormackVelika Britanija
3Aidan WalshIrska
3Andrej ZamkovojRusija

JADRANJE: Tri medalje za Veliko Britanijo
Na regatnem polju so podelili kar štiri komplete medalj. V razredu 49er FX sta slavili zmago Brazilki Martine Soffiatti Grael in Kahena Kunze, s čimer sta ubranili naslov iz Ria.

Jadranje, 49er fx (Ž)
1Martine Soffiatti Grael in Kahena KunzeBrazilija76
2Tina Lutz in Susann BeuckeNemčija83
3Annemiek Bekkering in Annette DuetzNizozemska88

Izjemno dramatično je bilo v razredu 49er, v katerem sta regato za medaljo dobila Britanca Dylan Fletcher in Stuart Bithell, ki sta za naslov morala za dve mesti premagati Novozelandca Petra Burlinga in Blaira Tuka. Slednja sta bila tretja in sta se morala zadovoljiti s srebrom.

Jadranje, 49er (M)
1Dylan Fletcher in Stuart BithellVelika Britanija58
2Peter Burling in Blair TukeNova Zelandija58
3Erik Heil in Thomas PlösselNemčija70
Dylan Fletcher in Stuart Bithell sta se veselila dramatičnega razpleta. Foto: Reuters

Britanci so se zmage veselili tudi v razredu finn, v katerem je zlato medaljo ubranil Giles Scott. 34-letnik je bil res prepričljiv, saj je v 11 nastopih kar šestkrat prvi prečkal ciljno črto.

Jadranje, finn (M)
1Giles ScottVelika Britanija36
2Zsombor BereczMadžarska39
3Joan CardonaŠpanija51

Zadnja jadralska odločitev je padla v razredu nacra 17, v katerem sta med mešanimi pari slavila zmago Italijana Ruggero Tita in Caterina Banti.

Jadranje, nacra
1Ruggero Tita in Caterina BantiItalija35
2John Gimson in Anna BurnetVelika Britanija45
3Paul Kohlhoff in Alica StuhlemmerNemčija63

SKOKI V VODO: Še eno zlato za Sijija
Kitajec Šie Siji je osvojil še eno zlato medaljo. Po zmagi v sinhronih skokih s trimetrske deske je bil najboljši še v "samostojni" tekmi. Kitajsko slavje je dopolnil srebrni Zongjuan Vang.

Skoki v vodo, 3 m (M)
1Šie SijiKitajska558,75
2Zongjuan VangKitajska534,90
3Jack LaugherVelika Britanija518,00

ATLETIKA: Warholm pisal zgodovino

Sorodna novica Neverjeten svetovni rekord Warholma, "dvojni dvojček" Elaine Thompson-Herah

KAJAK IN KANU NA MIRNIH VODAH: Smola Slovenk

Sorodna novica Kajakašici izgubili usklajenost, padli v vodo in ostali brez finala