Argentinci so s srčno igro povsem zasenčili mlačne Hrvate. Selektor
Argentinci so s srčno igro povsem zasenčili mlačne Hrvate. Selektor "gavčev" je Španec Manolo Cadenas. Več kot polovica reprezentantov igra v Španiji, edini pravi zvezdnik Argentine pa je Diego Simonet (na zgornji fotografiji številka 6), ki je član francoskega Montpelliera. Foto: Reuters

Hrvati so izjemno slabo odprli tekmo. Argentina je s hitro in domiselno igro presenetila tekmeca in povedla s 5:0. Hrvaška je delovala počasno in medlo, prvi zadetek je šele v 11. minuti dosegel Ivan Čupić (5:1). V nadaljevanju so varovanci Lina Červarja le vzpostavili ravnotežje in začeli loviti južnoameriške prvake. Čupić je v 24. minuti s svojim šestim golom Hrvate približal le na zadetek zaostanka (9:10). Na začetku zadnje minute pa je Luka Šebetić izenačil na 12:12, kar je bil tudi izid polčasa.

Ignacio Pizarro se veseli odličnega začetka Argentine proti Hrvaški. Foto: Reuters

Argentina v 55. minuti povedla 22:17
Tudi drugi del so Hrvati slabo odprli. Številne napake v napadu so Argentinci izkoristili in v 45. minuti povedli s 17:15, tako da je Červar vzel minuto odmora. Ta ni predramila njegovih varovancev, ki so še naprej delovali bledo, počasno, okorno, na drugi strani pa Argentinci agresivno v obrambi in dokaj kreativno v napadu. V 48. minuti so po golu Diega Simoneta povedli z 18:15, v 52. po zadetku Lucasa Moscariella 19:15, v 53. pa je vratar Leonel Maciel čez vse igrišče zadel za 20:16. Červar je vzel minuto odmora. A položaj se je še poslabšal, saj so Argentinci dvakrat zapored – ob uspešni obrambi in hitrem izvajanju centra – zatresli prazna hrvaška vrata (22:17), s čimer je bil dvoboj pet minut pred koncem odločen.

Ivan Čupić je v prvem polčasu dosegel kar sedem (štiri sedemmetrovke) od 12 hrvaških golov. Čupić v drugem delu ni dosegel nobenega več, kljub temu pa je bil najboljši hrvaški strelec. Foto: Reuters

Hrvati morajo za četrtfinale premagati Dance, a tudi to morda ne bo dovolj
Argentina je tako na lestvici skupine II prehitela Hrvaško, ki bo morala za uvrstitev v četrtfinale v zadnjem krogu v ponedeljek premagati svetovne prvake Dance. Pa tudi ne bo dovolj, če bo Argentina na obračunu s Katarjem osvojila vsaj točko. Torej, Hrvaška za preboj v četrtfinale potrebuje zmago nad Dansko, na drugi tekmi pa zmago Katarja nad Argentino.
Danska si je sicer po zmagi nad Japonsko (34:27) že zagotovila četrtfinale.

Z enim izmed tekmecev iz skupine II se bo ob morebitni uvrstitvi v četrtfinale pomerila tudi Slovenija.

Madžarska in Španija v četrtfinalu
V skupini I sta si četrtfinale že zagotovili Španija in Madžarska. Španci so tokrat z 38:23 ugnali Urugvaj, Madžari pa s 30:26 Poljsko.