Najboljše tri na uvodni preizkušnji Tour de skija. Foto: EPA

Na preizkušnji s skupinskim štartom v prosti tehniki je 31-letna Norvežanka, ki je z 59. zmago v karieri še povečala vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala, rojakinjo Heidi Weng, ki je prav tako že dvakrat osvojila novoletno turnejo, prehitela za dobrih 12 sekund.

Sem zelo zadovoljna. V zadnjem krogu je bila pred mano skupinica tekmovalk, ki sem jo ujela, a je žal nisem mogla prehiteti, a tako pač je. Tekem bo še veliko in bo še čas za to. Proga mi je ustrezala in rezultat je tukaj.

Anamarija Lampič

Wengova je dobila ciljni šprint s Švedinjo Ebbo Andersson, ki je dosegla uspeh kariere. 22-letna tekačica je prvič v tej sezoni osvojila točke, v Lenzerheideju pa je preprečila popolno norveško slavje, saj sta tik pod stopničkami končali Ingvild Flugstad Oestberg, ki je lani dobila Tour de ski, in Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Najboljša Slovenka Anamarija Lampič, ki bo tudi edina tekmovala na celotni novoletni turneji, je zaostala 50 sekund in zasedla 17. mesto. Anita Klemenčič je bila 64. (3:34,4), Katja Višnar 65. (3:42,4), Vesna Fabjan pa 71. (3:58,0) med 74 uvrščenimi.

"V zadnjem krogu sem ujela skupinico, porabila sem precej energije, upala sem, da se bom na spustu malo odpočila in da bom v drugi polovici kroga držala njihov tempo ter napadala. Ni mi uspelo, v zaključku sem imela čisto trde noge, dve tekmovalki sta me še prehiteli, sicer pa bi bila 15.," je povedala Lampičeva, ki se od četrtka znova ubada z bolečinami v hrbtu, potem ko so masaže že ublažile bolečine, a so te ob prihodu v Švico znova postale intenzivnejše.

Rusko slavje na 15 kilometrov
Na 15 kilometrov pri moških je slavil Rus Sergej Ustjugov pred rojakom Aleksandrom Bolšunovom in Norvežanom Johannesom Hoesflotom Klaebom, ki sta si s štirimi sekundami zaostanka razdelila drugo mesto. Edini slovenski predstavnik Miha Šimenc je bil 79. (+3:02,0) med 86 uvrščenimi.