Meta Hrovat je bila lani v Leviju 12. Foto: Reuters

Po tritedenskem premoru bo slovenske barve na Finskem zastopalo šest slovenskih smučarjev. V soboto bodo na štartu ženskega slaloma Meta Hrovat, Maruša Ferk, Ana Bucik in Neja Dvornik, v nedeljo pa bosta na moški tekmi Štefan Hadalin in Žan Kranjec.

Prvi vožnji bosta ob 10.15, finale ob 13.15. Prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju.

Levi bo gostil prva slaloma nove sezone

Lani je bila v Leviju najboljša Slovenka Hrovatova, ki je zasedla 12. mesto. Druga finalistka Ferkova je bila 22. Zmagala je Američanka Mikaela Shiffrin.

Dan pozneje bo prve točke v novi sezoni v svoji paradni disciplini lovil Hadalin, ki je bil v prejšnji sezoni na Finskem 18. Večje apetite v tej sezoni ima v slalomu Kranjec, ki bo imel zaradi solidnih slalomskih izidov v prejšnji sezoni boljšo štartno številko. 27-letnik, ki je v Söldnu osvojil tretje mesto, se lani na tem prizorišču ni uvrstil v finale.

Karavana se bo po tekmah na Finskem preselila v ZDA, kjer jo čakata dva tekmovalna konca tedna.

Spored (M):

24. 11.Levi (slalom)
30. 11.–1. 12.Lake Louise (smuk, super-G)
6.-8. 12.Beaver Creek (super-G, smuk, veleslalom)
14.-15. 12.Val d'Isere (veleslalom, slalom)
20.-21. 12.Val Gardena (super-G, smuk)
22.-23. 12.Alta Badia (veleslalom, paralelni veleslalom)
28.-29. 12.Bormio (smuk, kombinacija)
5. 1.Zagreb (slalom)
8. 1.Madonna di Campiglio (slalom)
11.-12. 1.Adelboden (veleslalom, slalom)
17.-19. 1.Wengen (kombinacija, smuk, slalom)
24.-26. 1.Kitzbűhel (super-G, smuk, slalom)
28. 1.Schladming (slalom)
1.-2. 2.Garmisch Partenkirchen (smuk, veleslalom)
8.-9. 2.Chamonix (slalom, paralelni veleslalom)
15.-16. 2.Yanqing (smuk, super-G)
22.-23. 2.Naeba (veleslalom, slalom)
29. 2.-1. 3.Hinterstoder (super-G, kombinacija)
7.-8. 3.Kvitfjell (smuk, super-G)
14.-15. 3.Kranjska Gora (veleslalom, slalom)
18.-22. 3.Cortina d Ampezzo (smuk, super-G, veleslalom, slalom)

Spored (Ž):

23. 11.Levi (slalom)
30. 11.-1. 12.Killington (veleslalom, slalom)
6.-8. 12.Lake Louise (2 x smuk, super-G)
14.-15. 12.St. Moritz (super-G, paralelni slalom)
17. 12.Courchevel (veleslalom)
21.-22. 12.Val d'Isere (smuk, kombinacija)
28.-29. 12.Lienz (veleslalom, slalom)
4. 1.Zagreb (slalom)
11.-12. 1.Altenmarkt-Zauchensee (smuk, kombinacija)
14. 1.Flachau (slalom)
18.-19. 1.Sestriere (veleslalom, paralelni veleslalom)
25.-26. 1.Bansko (smuk, super-G)
1.-2. 2.Rosa Hutor (smuk, super-G)
8.-9. 2.Garmisch Partenkirchen (smuk, super-G)
15.-16. 2.Maribor (veleslalom, slalom)
22.-23. 2.Crans Montana (smuk, kombinacija)
29. 2.-1. 3.La Thuile (super-G, kombinacija)
7.-8. 3.Ofterschwang (veleslalom, slalom)
12.-14. 3.Are (paralelni slalom, veleslalom, slalom)
18.-22. 3.Cortina d Ampezzo (smuk, super-G, slalom, veleslalom)