Žan Košir je srebrni in bronasti medalji z olimpijskih iger dodal še srebro s svetovnega prvenstva. Foto: AP

Košir je v bojih na izločanje do velikega finala brez težav premagoval vse tekmece, na koncu pa je moral priznati premoč Rusu Valeriju Soboljevu, ki je bil hitrejši za 37 stotink.
Za Žana Koširja, ki je dan prej pot končal v četrtfinalu, je to prva medalja na svetovnih prvenstvih. V četrtek je bil Rok Marguč tretji v paralelnem slalomu.

Košir je v osmini finala za 65 stotink sekunde prehitel Italijana Aarona Marcha, nato pa v četrtfinalu še bolj suvereno (+1,38) kanadskega veterana Jaseyja Jaya Andersona. Brez težav je v polfinalu odpravil tudi Rusa Valerija Kolegova (+0,55).

"Zadovoljen sem, zmaga ni bila tako daleč, a so me pokopale napake. Na začetku je bilo še nekaj jeze, ker mi včeraj ni uspelo priti do medalje, potem sem čutil olajšanje, kajti videl sem, da sem v stiku z najboljšimi. Zahvalil bi se tudi odlični ekipi, ki mi je pomagala, da sem se lahko iz dneva v dan počutil boljši," je povedal Košir, lani dobitnik dveh olimpijskih medalj.

Rok Flander, ki se je s 16. časom kvalifikacij za las uvrstil v dvoboje na izpadanje, je v osmini finala presenetljivo izločil najhitrejšega v kvalifikacijah Edwina Corattija. Italijan je napravil dve večji napaki in po drugi obstal v snegu. Flander pa je moral v četrtfinalu priznati premoč Benjaminu Karlu (+0,65).

V osmini finala je nastopil še Rok Marguč, ki je izpadel proti olimpijskemu prvaku Vicu Wildu. Bronast s paralelnega slaloma je prednost izgubil v zadnjih treh vratih in v cilju zaostal za sedem stotink sekunde.

V kvalifikacijah je Košir dosegel 3. čas, Marguč 5., Flander pa 16.