Mikaela Shiffrin se veseli enajste zmage v sezoni. Foto: Reuters
Mikaela Shiffrin je slalomski seštevek osvojila v letih 2013, 2014, 2015 in 2017. Foto: EPA
Shiffrinova zmagala po dveh mesecih
Druga vožnja Shiffrinove za zmago v Ofterschwangu

Američanka je bila najhitrejša že po prvi vožnji, v finalu pa je ohranila prednost in slavila za devet stotink pred Wendy Holdener, ki je imela najboljši čas finala. Tretja je bila olimpijska prvakinja v slalomu Frida Hansdotter (+0,72). Petra Vlhova, ki je imela pred predzadnjim slalomom sezone edina še teoretične možnosti, da prehiti Shiffrinovo, je bila četrta.

Shiffrinova, ki je dan prej potrdila zmago tudi v skupnem seštevku, je slavila 42. v karieri in 31. v slalomu. To je bila njena enajsta zmaga v tej sezoni.

Do točk sta prišli dve Slovenki. Ana Bucik je bila 22. (+3,71), Meta Hrovat pa 25. (4,08), kar so njene druge točke v tej disciplini, prve v tej sezoni. Prepočasni za finale sta bili Maruša Ferk (3,82) in Klara Livk (4,00), ki sta zasedli 31. oziroma 32. mesto. Na finale v Are, kamor se uvrsti najboljših 25 slalomistk sezone, sta se uvrstili Bucikova in Ferkova.

Šteharnik: Cilj je izpolnjen
"Na finale v Aareju so se uvrstile vse punce, razen Tine Robnik, ki se je včeraj žal poškodovala. Cilj je izpolnjen, vsaka tekmovalka v A ekipi gre na finale. Tega smo kot ekipa zelo veseli, tako da čestitam puncam, še posebej pa trenerjem, serviserjem, kondicijskemu trenerju, fizioterapevtki, da ne naštevam vseh. Zahvalil bi se vsem, saj brez njihove pomoči to sigurno ne bi šlo. Moramo seveda zdržati do konca, a nekako se je izšlo, imeli smo tudi srečo glede Maruše Ferk. Včasih je sreča lahko tudi na naši strani. Zdaj pa takoj sledi regeneracija in maksimalno se bomo poskušali pripraviti za finalne nastope in tam še popraviti te pozicije,"
je razplet dogajanja v Ofterschwangu ocenil glavni trener slovenske ženske ekipe za svetovni pokal Denis Šteharnik.

Slovo Velez Zuzulove in Kirchgasserjeve
V prvi vožnji sta se od smučarske karavane dokončno poslovili Slovakinja Veronika Velez Zuzulova in Avstrijka Michaela Kirchgasser, ki sta se simbolično spustili po progi in tako končali tekmovalno kariero.
Smučarke se selijo v Are, kjer bo prihodnji teden finale svetovnega pokala.