Tina Maze je bila po prvi vožnji slaloma za zlato lisico v Kranjski Gori četrta, po finalu pa je obdržala svoje mesto. Foto: EPA

To pomeni 17,8-odstotno gledanost, kar je celo več od gledanosti prenosa preteklega svetovnega prvenstva v poletih, ko si je ekipno tekmo, na kateri je Slovenija dan po zlati medalji Roberta Kranjca osvojila še bronasto medaljo, v finalu ogledalo 305 tisoč oziroma 15,6 odstotka gledalcev.

Med moškimi tekmami svetovnega pokala je bil za slovenske ljubitelje smučanja največji magnet tekma v Kitzbühelu, vendar ne smuk, ampak slalom. Drugo vožnjo slaloma, ki je bila na sporedu v nedeljo, 22. januarja, si je na 2. programu Televizije Slovenija povprečno ogledalo 13,1 odstotka ali 255.500 gledalcev, starih nad štiri leta.

Ta konec tedna bo karavana alpskih smučark v Ofterschwangu, kjer bosta v petek in soboto veleslalomski tekmi, v nedeljo pa bo še slalomska. Moški tekmujejo v Kvitfjellu. V soboto bo na olimpijski progi smuk, dan pozneje superveleslalom.